Bankructwa i zamieszanie z CEOTIPT

Sezon okazuje się zbyt trudny dla niektórych biur podróży. Tylko w drugiej połowie lipca niewypłacalność ogłosiły trzy z nich: Italy Tours z Ostrowa Lubelskiego, Art Tour z Rzeszowa oraz Nautica Incentive z Krakowa.

Dwa pierwsze biura upadły 11 lipca. Trzy dni później zbankrutowała Nautica. W przypadku tego ostatniego biura nastąpiło zamieszanie związane z nazwą. W Krakowie działają jeszcze dwie firmy używające nazwy Nautica: Nautica Travel i Nautica Safari. Nie mają one nic wspólnego z Nauticą Incentive, choć ich właściciele pracowali kiedyś wspólnie, jednak obecnie prowadzą niezależne interesy. Zamieszanie pogłębił fakt, że obecnie w momencie bankructwa biura wpisanego do rejestru znika jego wpis. Przedtem wpis pozostawał wraz z odpowiednimi informacjami (np. zakazem działalności itp.). Po zamieszaniu z Nauticą zmieniono procedurę i biuro pozostaje w rejestrze, bez żadnych adnotacji. Jedynie na stronie otwierającej rejestr umieszczono informację, że Centralna Ewidencja nie prezentuje informacji o zgłoszonych niewypłacalnościach oraz skierowanie na stronę www.msport.gov.pl/dla-klientow- biur-podrozy, gdzie umieszczane są informacje o bankructwach.

Wydanie: 3/2016, AKTUALNOŚCI

To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail