Lufthansa udostępnia internet na krótkich i średnich trasach

W październiku tego roku pierwsze maszyny Lufthansy wystartują w krótkie i średnie trasy wyposażone w dostęp do szerokopasmowego internetu na pokładzie. Instalacja innowacyjnej technologii w całej flocie rodziny A320 zakończy się w połowie 2018 roku.

Kamień milowy został już osiągnięty: Lufthansa Technik jest pierwszą firmą z branży MRO w Europie, która otrzymała certyfikat Supplemental Type Certificate (STC) od Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego, na instalację anteny Ka-band we flocie, m.in. w modelach A319, A320 oraz A321. Certyfikat STC potwierdza, że modyfikacje maszyny (hardware’u i software’u) są zgodne ze specyfikacjami konstrukcyjnymi określonymi przez EASA. Gwarantują one gotowość samolotu do operacji lotniczych. Pierwsza maszyna została wyposażona w nową technologię w czerwcu. W kolejnych tygodniach odbędą się testy funkcjonalności i stabilności systemu na pokładach. Pasażerowie Lufthansy będą mogli korzystać z nowej usługi od października. W kolejnym etapie w nową technologię wyposażone zostaną także inne linie z Lufthansa Group. Usługa Lufthansy i jej technologicznego partnera Inmarsatu jest oparta o najnowszą technologię satelitarną (Ka-band) zapewniającą płynne i niezawodne połączenie na krótko- i średniodystansowych trasach za pośrednictwem sieci Inmarsat Global Xpress. Pasażerowie będą mogli łączyć się z internetem na własnych urządzeniach mobilnych za pośrednictwem Wi Fi. Oprócz usług podstawowych, jak przeglądanie sieci i dostęp do poczty, możliwe będą również bardziej zaawansowane działania, jak streaming wideo. W późniejszym czasie pasażerowie będą mogli korzystać z telefonów komórkowych do wysyłania wiadomości tekstowych i transferu danych. Lufthansa wykonała pierwsze rejsowe połączenie na świecie z szerokopasmowym dostępem do internetu 15 stycznia 2003 roku. Pomimo rosnącej popularności wśród pasażerów, technicznie niezawodna usługa musiała zostać przerwana w 2006 roku z powodu zaprzestania działalności komercyjnej satelitów Connexion Boeinga. W grudniu 2010 roku Lufthansa po raz kolejny została pierwszą linią lotniczą oferującą dostęp do sieci na rejsach międzykontynentalnych. Od czerwca 2015 FlyNet jest dostępny we wszystkich 107 maszynach. Lufthansa posiada największą na świecie międzykontynentalną flotę z dostępem do internetu.

Wydanie: 3/2016, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail