Transakcje kartą

Płatności elektroniczne są obecnie standardem, dobrze dopracowaną i, co najważniejsze, bezpieczną technologią. Jednak jak zawsze w takich sytuacjach najsłabszym ogniwem jest człowiek.

pws-2016-08b-20

W te wakacje, jak co roku, spodziewamy się odnotować 5,5-procentowy wzrost transakcji kartą. To dobry moment, żeby przypomnieć użytkownikom kart i sprzedawcom o zasadach bezpiecznego korzystania z karty. Coraz chętniej zabieramy kartę na urlop i powinniśmy zachować ostrożność – przypomina Olga Małecka, marketing manager First Data Polska, właściciela marki Polcard. Odkąd w latach 90. pojawiły się w Polsce karty płatnicze, co roku eksperci notują coraz większą popularność transakcji kartowych. Z ostatniego raportu NBP wynika, że w drugim półroczu 2015 r. dokonaliśmy ich 1,76 mld – to o 13 proc. więcej niż w pierwszym. Wartość transakcji wynosiła natomiast 269,3 mld zł, co z kolei oznacza wzrost o 11,8 proc. W całej puli transakcji kartą coraz więcej miejsca zajmują płatności bezgotówkowe. Czy za rosnącą popularnością płatności kartami idzie bezpieczeństwo? Eksperci NBP zapewniają, że tak, i to właśnie wyższemu poziomowi...


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail