Zimowe szybkie wakacje według Trivago

Wyszukiwarka i porównywarka cen hoteli trivago.pl sprawdziła trendy, panujące zimą wśród polskich turystów. Okazuje się, że wśród Polaków popularne są tzw. city breaki, a więc mniej więcej 3-dniowe wyjazdy do większych miast. Aż 6 kierunków w pierwszej dziesiątce miejsc wybieranych zimą przez Polaków to duże europejskie miasta.

pws-2017-03b-08

stolicy naszego południowego sąsiada zimą średnio zostajemy 3 dni. Za nocleg dla dwóch osób średnio jesteśmy w stanie przeznaczyć 390 zł. Więcej za nocleg wydajemy średnio w Paryżu (436 zł), w Barcelonie (380 zł) i w Londynie (483 zł) – to miasta, które znalazły się w pierwszej piątce najpopularniejszych kierunków. Mniej nas kosztuje nocleg w Rzymie (316 zł), który w rankingu uplasował się na drugim miejscu. Pierwszą dziesiątkę zamykają Berlin (386 zł), Budapeszt (292 zł), Teneryfa (663 zł) i Dubaj (1005 zł). Szukając ciepłych kierunków na dłużej, najczęściej wybieramy Teneryfę (7 dni). Z zimowych destynacji najpopularniejsze są Szpindlerowy Młyn (5 dni) i Livigno (6 dni). W Polsce zimą najpopularniejsze jest Zakopane (354 zł). Z miejscowości narciarskich w następnej kolejności wybieramy Szklarską Porębę (364 zł), Wisłę (350 zł), Bukowinę Tatrzańską (360 zł) i Krynicę Zdrój (340 zł). Na zimowe city breaki najczęściej natomiast wybieramy Warszawę (229 zł), Kraków (230 zł), Wrocław (224 zł) i Gdańsk (234 zł). 


To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail