Gejzery i stara kultura coraz atrakcyjniejsze

Znaczny spadek cen biletów lotniczych wywołany rozwojem ruchu, a zwłaszcza niskokosztowych przewoźników, spowodował znaczny wzrost atrakcyjności turystycznej niektórych krajów. Przykładem takiego trendu jest Islandia.

pws-2017-03b-38

Ta położona w sporej odległości od Europy wyspa, choć niezwykła i mająca bardzo atrakcyjną i oryginalna ofertę, była stosunkowo trudnodostępna. Sytuacja zmieniła się wraz z obniżeniem cen biletów. Rosnące zainteresowanie spowodowało rozwój połączeń z Europy. Dodatkowym atutem tego kraju okazuje się jego odległe położenie powodujące, że jest on postrzegany jako spokojny i bezpieczny, co jak wiadomo jest ostatnio kluczowe dla wielu turystów. Dodatkowo atrakcyjność wyspy podnosi fakt, że nie jest zadeptana przez tłumy turystów i oferuje towar coraz rzadszy w dzisiejszym, kurczącym się świecie: autentyczność wrażeń i dzikość przyrody. Nie jest to po prostu skansen dla turystów, jaki można zobaczyć w wielu miejscach, gdzie turystów masowo dostarczają duże biura podróży.

Więcej połączeń

Potencjał Islandii dostrzegają przewoźnicy, którzy uruchamiają kolejne połączenia z Europy. Trend ten nie omija również Polski. Wizz Air zapowiedział już otwarcie połączenia na trasie Wrocław – Rejkiawik. Nowe połączenie ruszy 31 maja. Samoloty ze stolicy Dolnego Śląska do Rejkiawiku będą latały dwa razy w tygodniu: w środy i w niedziele. – Islandia to ze względu na przyrodę miejsce niezwykle atrakcyjne, o każdej porze roku, a na dodatek wciąż jeszcze nieodkryte. Bardzo ciekawym miastem jest też sam Rejkiawik.

pws-2017-03b-39

Ten kierunek może być nowym hitem turystycznym, podobnie jak ogłoszone niedawno przez linie Wizz Air połączenie do Lwowa –...  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail