System to ur guide – poradnik dla planujących zakup lub wynajem

Systemy typu tour guide stają się coraz popularniejsze. Nie tylko ułatwiają pracę przewodnikom czy pilotom turystycznym, ale także umożliwiają szybszą realizację programu oraz zwiększają komfort zwiedzania. Przed zakupem sprzętu warto się jednak zastanowić, jak go dobrać.

 pws 2017 03c 24

  Na początek warto odpowiedzieć sobie na pytania, jak będzie używany ten system, jakiego rodzaju imprezy będzie obsługiwał. Od tego zależy dobór odpowiedniego modelu. 

Jak i gdzie będzie używany?

Pierwsze pytanie dotyczy tego, czy imprezy, podczas których będzie używany zestaw tour guide, będą krótkie, jedno-dwudniowe, czy też będą to objazdówki trwające od siedmiu do 14 dni. Odpowiedź na te pytania zdeterminuje wybór zasilania. Mogą to być baterie jednorazowe albo akumulatorki i ładowarka. Ładowarka jest cięższa niż zwykła walizka na sprzęt, w rezultacie nie każdy pilot chce brać ładowarkę na 10-dniowy wyjazd lotniczy. Z tego powodu biura podróży obsługujące wielodniowe imprezy lotnicze raczej nie stosują ładowarek i akumulatorków, ale baterie jednorazowe i wybierają modele zasilane dwiema bateriami AA, które wystarczają nawet na 30 godzin pracy. Jednak w wypadku imprezy autokarowej nie ma tego problemu, bo ładowarka może leżeć cały czas w autokarze. Z kolei w wypadku krótkich, jedno-dwu- lub trzydniowych wycieczek wystarczy system zasilany jedną baterią z czasem pracy do 20 godzin. Dzięki temu sprzęt będzie lżejszy, co ułatwi transport. Kolejne pytanie, na które trzeba sobie odpowiedzieć, by dokonać dobrego wyboru sprzętu, dotyczy miejsc, w których będzie on używany. Jeśli ten sam model ma być wykorzystywany w Europie, Azji i np. Ameryce, to warto rozważyć zakup systemu działającego na uniwersalnej częstotliwości, dozwolonej w większości krajów na świecie, tj. 2,4 GHz. Ewentualnie można pytać o system mający możliwość pracy w dwóch lub trzech częstotliwościach. Częstotliwość dozwolona bezlicencyjnie w Europie to 863-865 MHz. Ta sama częstotliwość bywa wykorzystywana w Afryce Północnej oraz na Bliskim Wschodzie, tudzież w krajach, które nie mają ścisłych uregulowań w tym zakresie. 

Magia terminu „cyfrowe”

Przyzwyczailiśmy się, nie zawsze słusznie, uważać, że wszystko, co cyfrowe, jest lepsze. Cyfrowy telewizor czy aparat są lepsze od analogowych itp. W technologii tour guidów zastosowanie cyfrowej modulacji transmisji ma przełożenie na pewne cechy konkretnych modeli, ale przydatność tych cech jest zależna od funkcji, jaką ma pełnić ten sprzęt,...Andrzej Ja rczewski

Wydanie: 3/2017, e-TURYSTYKA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail