Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 Sezon na półmetku

Wiele sygnałów wskazuje na to, że obecny sezon letni będzie udany dla branży turystycznej. Oczywiście, na poważne i dokładne podsumowania jest zdecydowanie za wcześnie, jednak można pokusić się o mały obrazek sezonu. Poprosiliśmy więc przedstawicieli różnych firm turystycznych o wrażenia z tegorocznego lata w ich działalności.

 

 

 

  Bogdan Kurys, Wiceprezes zarządu firmy Sindbad Sp. z o.o.

 

 

rt 2017 07fz 16

 

 

Z roku na rok rynek przewozów autokarowych się kurczy. Z istniejących dawniej kilkudziesięciu firm dziś funkcjonuje kilka. W czasach socjalizmu jedyną konkurencją było Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Turystyki, teraz to tanie linie lotnicze czy przewoźnicy mikrobusowi stanowią największe zagrożenie dla autokarów. Przychodzi nam stawiać również czoło wysokim kosztom utrzymania, trudnościom z pozyskaniem pracowników czy ograniczeniom wprowadzanym przez kraje, do których podróżują nasze autokary. Mamy jednak jedną z najnowszych flot autokarowych w Europie i stale ją modernizujemy. W tym roku nasz tabor powiększył się o 17 fabrycznie nowych autokarów marki Setra. Dla podwyższenia standardu i jakości świadczonych przez nas usług sukcesywnie montujemy we wszystkich autokarach gniazdka 230 V wraz z portami USB, oferujemy również bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi, a także zwiększamy odległość między fotelami, by poprawić komfort podróżowania. Oferujemy wyjazdy do ponad 500 miast w 29 krajach Europy. Ze względu na historyczne uwarunkowania, bliską odległość oraz atrakcyjny rynek pracy największą popularnością wśród destynacji cieszą się nasi zachodni sąsiedzi – Niemcy. Również Francja, Włochy czy Wielka Brytania to kierunki chętnie obierane przez naszych pasażerów.

 

 


 

 

  Piotr Henicz, wiceprezes zarządu Biura Podróży Itaka

 

 

Lato 2017 zapowiada się na kolejny rekordowy sezon dla Itaki i bardzo dobry u wszystkich polskich touroperatorów, co jest widoczne w statystykach przedsprzedaży sezonu. Jak widać, rozwój tanich przelotów nie odbiera klientów touroperatorom. W wypadku Itaki jest to dzisiaj sprzedaż aż o blisko 30 proc. większa niż w analogicznym okresie ubiegłego, co stanowi ok. 100 tys. więcej klientów. To świetny wynik, a lato się jeszcze nie skończyło. Liderem sprzedaży jest bezapelacyjnie, jak w zeszłym roku, Grecja, największą popularnością cieszą się wyspy: Kreta, Korfu i Zakinthos. Hiszpania to kolejny hit sezonu, zarówno Wyspy Kanaryjskie, jak i część lądowa, czyli wszystkie „Costa”. Jest to dobry rok dla Włoch: odnotowujemy wysokie wzrosty sprzedaży zarówno wycieczek objazdowych, jak i wczasów na Sycylii, Sardynii, w Kalabrii. Dobrze sprzedają się także wprowadzone w tym roku Rimini i Toskania. Cieszy powrót Turcji, nie jest to jeszcze sprzedaż taka, jak trzy lata temu, ale zdecydowane przyspieszenie w stosunku do ubiegłego lata. Klienci wracają z Turcji bardzo zadowoleni, zarówno z poziomu świadczeń, jak i obsługi. Tureccy hotelarze mówią, że Polacy to ich ulubieni goście. Bardzo duży wzrost rezerwacji w porównaniu z zeszłym rokiem ma Egipt. Jeszcze do niedawna wydawało się, że Albania to ekstrawagancki pomysł na wakacje. Klienci uważają inaczej i Albania już na dobre zagościła w katalogach Itaki, która jako pierwsza w Polsce zaproponowała ten kierunek. Jest bardzo duże zainteresowanie, spektakularne wzrosty sprzedaży, a co najważniejsze klienci wracają zadowoleni.

 

 

rt 2017 07fz 17

 

 


 

 

  Tomasz Ostojski, dyrektor wydziału usług pokładowych

 

 

Sezon letni 2017 rozpoczął się dla nas już w połowie kwietnia i z tygodnia na tydzień wykonywaliśmy więcej połączeń. Teraz, w pełni sezonu, nasze maszyny na polskim rynku wykonują około 330 rejsów tygodniowo. Obecnie Small Planet Airlines operuje flotą 22 samolotów (z czego w Polsce bazuje 10 samolotów – 10 latających oraz 1 w gotowości). Small Planet Airlines Group zabezpieczyła swoje operacje poprzez wprowadzenie dwóch samolotów zapasowych, które są wykorzystywane w razie kłopotów operacyjnych, aby minimalizować opóźnienia. W porównaniu z poprzednim rokiem zwiększyliśmy flotę na rynku polskim oraz niemieckim (po jednym samolocie). Zdecydowaliśmy się również na współpracę z największymi oraz najbardziej transparetnymi touroperatorami. W Polsce są to m.in. Itaka, Grecos Holiday, Rainbow Tours, TUI Polska, Neckermann Polska, Wezyr, 7island oraz Rego-Bis. W 2017 r. oferujemy również bilety w sprzedaży bezpośredniej. Na naszej stronie internetowej dostępne są przeloty z Warszawy, Katowic czy Lublina na popularnych kierunkach wakacyjnych. Niewątpliwie biorąc pod uwagę sytuację w Turcji oraz Afryce Północnej, największym hitem tego lata jest Bułgaria, choć wciąż najwięcej rejsów (ponad 50 proc.) wykonujemy do Grecji. Jednak wraz z naszymi partnerami latamy też do mniej popularnych, ale równie pięknych miejsc, takich jak Ohryd w Macedonii czy Comiso na Sycylii.

 

 

rt 2017 07fz 18

 

 


 

 

  Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i dyrektor generalny Enter Air...


Wydanie: 7/2017, ŚWIAT BRANŻY

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne