Po relaks i na leczenie

Turystyka medyczna i uzdrowiskowa jak niemal wszystko może swój rodowód zacząć od: „już starożytni”. Jednak w rzeczywistości jest dość młodą gałęzią turystyki. Za to jedną z najdynamiczniej rozwijających się. Również w Polsce.

rt 2017 07fz 27

rt 2017 07fz 26

  Podróże na leczenie do innych krajów stają się z roku na rok coraz popularniejsze. Rośnie więc grupa osób, które starannie planują i wybierają miejsce, gdzie pojadą, by podreperować swoje zdrowie. Co ciekawe, okazuje się, że całkiem spora grupa turystów podejmuje decyzje o skorzystaniu z zabiegów leczniczych, będąc już na miejscu. Oznacza to, że ogólna atrakcyjność turystyczna danego miejsca znacznie ułatwia rozwój turystyki medycznej. Z tego punktu widzenia zdecydowana większość polskich uzdrowisk ma duży potencjał, bo są zlokalizowane w regionach bardzo atrakcyjnych turystycznie. 

 

Niekoniecznie chorzy

Trzeba też pamiętać, że współcześnie jedną z odmian turystyki medycznej są wyjazdy do obiektów typu SPA, które są związane zazwyczaj nie z konkretną dolegliwością, ale raczej ogólną poprawą samopoczucia. Ten segment ma zresztą tę zaletę, że...Andrzej Jarczewski

Wydanie: 7/2017, ŚWIAT BRANŻY

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail