Turyści lecą nad Atlantyk

Portugalia od kilku lat cieszy się coraz większym zainteresowaniem polskich turystów. Wybierają się tam zarówno z biurami podróży, jak i indywidualnie. Dzięki stosunkowo umiarkowanym cenom znaczenie tego kraju w polskiej turystyce wyjazdowej powinno rosnąć.

rt 2017 07fz 40

 

  Bodaj jedyną wadą Portugalii z punktu widzenia polskiego turysty jest odległość. To niestety przekłada się nie tylko na czas podróży, ale i na jej koszt. Jednak atrakcje na miejscu na pewno zrekompensują te niedogodności. Tak jak odległość jest wadą, tak jedną z największych zalet kraju jest jego autentyczność. Jest to miejsce coraz bardziej popularne turystycznie, a jednak wciąż jeszcze niezadeptane i nieskomercjalizowane w takim stopniu, jak wiele innych popularnych kierunków. Rosnąca popularność tego kierunku w Polsce przekłada się na nowe połączenia lotnicze. Wiosną tego roku połączenie Wrocławia z Lizboną uruchomił irlandzki Ryanair. Samoloty latają dwa razy w tygodniu – we wtorki i w soboty. 

rt 2017 07fz 41

Turystyczny boom

Jak wiele europejskich krajów popularnych turystycznie, Portugalia gości najwięcej turystów z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Inną dużą grupą są Hiszpanie. Jednak ze względu na związki historyczne i kulturowe do najliczniej przybywających tu cudzoziemców należą mieszkańcy Angoli i Brazylii. Ubiegły rok okazał się kolejnym, w którym turystyka przyjazdowa biła rekordy. Wzrosły właściwie wszystkie parametry –...Andrzej Jarczewski

Wydanie: 7/2017, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail