Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 Korea Północna szuka inwestorów dla branży turystycznej

2017-10-18

Położone na wschodnim Wybrzeżu Korei Północnej Wonsan ma zostać przebudowane i stać się nowoczesnym ośrodkiem turystycznym.  Miasto liczy obecnie ponad 360 tys. mieszkańców.

1200px Wonsan waterfront 2937890043

By Shih Tung Ngiam - Wonsan waterfront, CC BY 2.0,

 

Prace nad stworzeniem nowoczesnego ośrodka w tym miejscu trwają od około 2014 roku. Obecnie trwa kolejny etap. Projekt, dla którego Kim obecnie chce przyciągnąć inwestorów, polega na budowie centrum handlowego o wartości 7,3 miliona dolarów. Ponadto Kim chce odbudować centrum miasta i stworzyć nowe pola golfowe.

Zgodnie z jedną z broszur dystrybuowanych przez północnokoreańskie władze, w strefie znajduje się około 140 pomników historii, 10 piaszczystych plaż, 680 miejsc turystycznych, cztery źródła mineralne i kilka kąpielisk balneologicznych i jezior.

W 2017 r. Kim wysłał 16 urzędników do Hiszpanii. Tutaj musieli szukać pomysły na modernizację Wonsan. Delegacja odwiedziła jeden z największych kompleksów wypoczynkowych w Hiszpanii - Marina d'Or, a także park rozrywki Terra Mitica w Benidormie.

Przemysł turystyczny jest jednym z niewielu sektorów gospodarki północnokoreańskiej, którego nie objęły jeszcze sankcje ONZ. Korea Północna oferuje inwestorom zagranicznym możliwość dokonania inwestycji  około 1,5 miliarda dolarów w specjalnej strefie turystycznej o powierzchni  ponad 400 kilometrów kwadratowych. Kim stworzył w strefie ośrodek narciarski i nowe lotnisko, jednak nie zostało ono jeszcze oficjalnie otwarte dla lotów międzynarodowych.

Władze Korei Północnej planują w najbliższym czasie doprowadzić ruch turystyczny do poziomu 1 mln gości zagranicznych rocznie. W dłuższej perspektywie ma to być 5- 10 ml. Według oficjalnych danych podawanych przez władze Chin w 2012 roku Koreę północna odwiedziło ponad 237 tys. ich obywateli. W późniejszych latach nie prowadzono już takich statystyk, dlatego nie wiadomo jak wygląda ruch turystyczny z Chin obecnie. Według szacunków południowokoreańskich roczne wpływy północnego sąsiada z tytułu turystyki wynoszą około 44 mln dolarów (około 0,8 proc. PKB).


Aktualności

Polecamy także:

Konkurs na dyrektora ZOPOT w Rzymie
  Polska Organizacja Turystyczna ogłasza konkurs na stanowisko DYREKTORA Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej (ZOPOT) z siedzibą w...

Jarosław Jeschke rezygnuje z funkcji CEO Small Planet
Small Planet Airlines Sp z o.o. informuje, że Jarosław Jeschke rezygnuje ze swojej obecnej roli dyrektora zarządzającego (CEO) z przyczyn zdrowotnych. Zarząd Small...

Ponad milion pasażerów z Wrocławia
Od początku roku wrocławskie lotnisko obsłużyło 1,15 mln podróżnych. W maju największy wzrost, prawie o 133%, odnotowały czartery. Zaraz po nich są tanie...

Singapore Airlines uruchomi najdłuższe połączenie regularne
Stanie się to już w październiku, kiedy ruszy bezpośrednie połączenie między Singapurem i Nowym Jorkiem, przy wykorzystaniu nowego Airbusa A350 -900ULR (ultra -...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne