Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 Odkryj zamki Saksonii

2017-11-07

MATERIAŁ PARTNERA

 

Zamek Augustusburg – renesans wita motocyklistów

rt 2017 11 01

Gdy saksoński książę August zlecił w latach 1568-1572 wybudowanie zamku Augustusburg, wybrał pod jego budowę idealne miejsce. Widoczny z daleka zamek będący bazą myśliwską oraz letnią rezydencją został wzniesiony na skale z porfiru kwarcowego na wysokości 516 m. nad doliną rzeki Zschopau. Nawet po przeszło 400 latach ta monumentalna budowla nie straciła nic ze swego dawnego uroku. Ze względu na imponujące położenie zamek Augustusburg jest nazywany również „Koroną Rudaw” i jest dzisiaj uznawany za jeden z najpiękniejszych renesansowych zamków Europy Środkowej. Każdy zakątek tego okazałego czterowieżowego obiektu jest świadectwem minionych czasów. W kościele zamkowym odrestaurowany ołtarz, który stworzył Lucas Cranach Młodszy, promieniuje nowym blaskiem. Nowocześnie wyposażone muzea dawnej książęcej siedziby świadczą o życiu, polowaniach i sztuce z okresu renesansu. Motocykliści i kierowcy pojazdów zabytkowych na zamku Augustusburg Tam gdzie dawniej przed wytwornymi powozami parskały ogiery, dzisiaj rozbrzmiewa odgłos koni mechanicznych. Z racji tego, że w zamku Augustusburg znajduje się największe w Europie muzeum motocykli, jest on także jednym z ulubionych celów podróży fanów dwóch kółek. Historia tych fascynujących środków lokomocji przedstawiona została za pomocą licznych, unikatowych eksponatów.

Więcej informacji na stronie: www.die-sehenswerten-drei.de/pl 

 

Twierdza Königstein – już zdobyta?

rt 2017 11 02

Twierdza Königstein znajduje się na wysokości 247 metrów nad poziomem rzeki Łaby i wzdłuż swego muru o długości 2,2 km oferujefascynujące widoki panoramiczne na Park Narodowy Szwajcarii Saksońskiej. Przeszło 50 budowli oraz rozległe tereny zielone na powierzchni wielkości 13 boisk do piłki nożnej zapraszają do pełnej wrażeń przechadzki. Ten imponujący obiekt prezentuje wyjątkową w skali europejskiej architekturę obronną i jej rozwoju na przestrzeni 400 lat. Dawniej mieszkali tutaj, jak w małym mieście, żołnierze wraz ze swoimi rodzinami. Do dzisiaj przypominają o tym najstarsze zachowane w Niemczech koszary, pierwszy kościół garnizonowy oraz najgłębsza saksońska studnia mierząca 152,5 m. Różnorodne wystawy i programy zwiedzania umożliwiają wgląd w życie, które toczyło się w twierdzy Königstein na przestrzeni 800 lat. Ofertę uzupełniają liczne uroczystości oraz kulinarne specjały. 

 

In LapideRegis – na królewskim kamieniu

Nowa wystawa stała jest najważniejszą i największą wystawą twierdzy Königstein. W 33 pomieszczeniach na powierzchni 1200 m2 przedstawionajest historia Königstein od 1241 roku, czyli od momentu pojawienia się jej nazwy po raz pierwszy w kronikach, aż do otwarcia muzeum w 1955 r. Ważne historyczne etapy twierdzyilustrowane sąwśród licznych eksponatów przezmodele, dioramy, figury naturalnych wielkości oraz ok. 30 punktów multimedialnych.

Więcej informacji na stronie: www.festung-koenigstein.de/pl 

 

Zamek Stolpen – 800 lat Zamkowego Miasta

Między Szwajcarią Saksońsko-Czeską i Dreznem wznosi się przestronny średniowieczny zamek, który stał się znany za sprawą hrabiny Cosel, najbardziej rozpoznawalnej metresy Augusta Mocnego. Hrabina wiodła w nim swój więzienny żywot przez 49 lat aż do swojej śmierci w 1765 roku. Ale Stolpen nie kojarzy się jedynie z więzieniem szlachcianek. Osobliwością tego miejsca są też świadectwa saksońskiej sztuki górniczej, takie jak »bazalt stolpeński« czy też najgłębsza na świecie studnia wykuta w bazalcie (84,39 m). Twierdza została założona wraz z miastem w 1218 roku jako siedziba biskupstwa. W związku z 800. jubileuszem w 2018 roku odbędzie się stosowne święto, które będzie trwało cały tydzień. Od 1 do 8 czerwca br. „zamkowe miasto” przeistoczy się w średniowieczne widowisko teatralne i będzie kusiło wieloma imprezami i historycznymi pochodami.

Więcej informacji na stronie: www.burg-stolpen.org/pl 

rt 2017 11 03

 

Zamek Colditz – Ucieczka z Colditz

Siedziba władców, zamek myśliwski, wdowia rezydencja – zamek Colditz, wraz ze swoimi charakterystycznymi białymi szczytami jest jednym z najpiękniejszych XVI-wiecznych zabytków architektury środkowych Niemiec oraz jednym z ulubionych celów wycieczek dla pasjonatów historii. W czasie drugiej wojny światowej zamek pełnił funkcję obozu dla internowanych wysokiej rangi oficerów alianckich, jak np. bratanka Winstona Churchilla czy ówczesnego angielskiego króla Jerzego VI. Kolejnym znanym więźniem był Tadeusz „Bór” Komorowski, który w późniejszym czasie został premierem rządu Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźctwie. Światowy rozgłos Colditz zyskał dzięki książce i filmowi »The Colditz Story«. Udokumentowanych jest prawie 300 prób ucieczki z zamku – niektóre z nich stały się legendą w historii wojskowości. O najbardziej pomysłowych próbach wydostania się z Colditz opowiada »Muzeum Ucieczek «. Ogromne wrażenie na odwiedzających w zamku Colditz wywierają także: ganek dla straży na murze obronnym, Dom Książęcy, renesansowy portal kościoła Świętej Trójcy, wieża z charakterystycznym zakończeniem, kaplica oraz stary kamienny most. W zamku znajduje się schronisko młodzieżowe„Europa”, które gości z całego świata wita nowoczesnymi pokojami, przyjazną atmosferą oraz wspaniałą kuchnią.

Więcej informacji na stronie: www.schloesserland-sachsen.de/pl  ,  www.jugendherberge-sachsen.de

rt 2017 11 04


Polecamy

Polecamy także:

Konkurs na dyrektora ZOPOT w Rzymie
  Polska Organizacja Turystyczna ogłasza konkurs na stanowisko DYREKTORA Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej (ZOPOT) z siedzibą w...

Jarosław Jeschke rezygnuje z funkcji CEO Small Planet
Small Planet Airlines Sp z o.o. informuje, że Jarosław Jeschke rezygnuje ze swojej obecnej roli dyrektora zarządzającego (CEO) z przyczyn zdrowotnych. Zarząd Small...

Ponad milion pasażerów z Wrocławia
Od początku roku wrocławskie lotnisko obsłużyło 1,15 mln podróżnych. W maju największy wzrost, prawie o 133%, odnotowały czartery. Zaraz po nich są tanie...

Singapore Airlines uruchomi najdłuższe połączenie regularne
Stanie się to już w październiku, kiedy ruszy bezpośrednie połączenie między Singapurem i Nowym Jorkiem, przy wykorzystaniu nowego Airbusa A350 -900ULR (ultra -...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne