Wrocławskie lotnisko z nowym rekordem

Przez pierwsze dziesięć miesięcy 2017 r. Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 2,45 mln pasażerów. To więcej niż w całym 2016 r.

 

  Od stycznia do października 2017 r. Port Lotniczy Wrocław obsłużył 2,45 mln pasażerów. Dla porównania – w całym 2016 r. było to 2,42 mln podróżnych. Tylko w październiku 2017 r. Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 239 tys. pasażerów (20,5 proc. więcej niż w tym samym czasie w 2016 r.) i odnotował wzrosty we wszystkich segmentach ruchu. Ogromną popularnością cieszyły się połączenia czarterowe (tu wzrost wyniósł 27,2 proc.), niskokosztowe (23,1 proc.) i krajowe (16,2 proc.). Przybyło również podróżujących liniami sieciowymi do największych europejskich lotnisk przesiadkowych (wzrost o 14,2 proc.). – Wszystko wskazuje na to, że do końca roku osiągniemy prognozowany wynik ponad 2,8 mln obsłużonych pasażerów – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Październik przyniósł duży wzrost liczby pasażerów korzystających z tanich połączeń na południe Europy, które są realizowane przez linie Ryanair. Jest to widoczne zwłaszcza w wypełnieniach samolotów lecących do Hiszpanii, Włoch czy Portugalii. Przebojem października była Teneryfa – na tej trasie zajętych było średnio ponad 96 proc. miejsc. W wypadku Malagi, Lizbony czy Rzymu było to około 94-93 proc. Wśród połączeń niskokosztowych cały czas dużą popularnością cieszą się loty na Wyspy Brytyjskie. Najlepszy wynik zanotowano na trasie do Dublina – samoloty były wypełnione w blisko 95 proc. Równie dobre wyniki zaobserwowano w rejsach do Cork, Bristolu czy Shannon (około 94 proc.).


Wydanie: 11/2017, AKTUALNOŚCI

To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail