Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 

 Wspólnymi siłami można więcej

O zaletach partnerstwa publiczno-prywatnego sporo się mówi. Ta forma działania sprawdza się w wielu branżach. Warto więc przyjrzeć się, jak działa w turystyce.

 rt 2017 11sz 28

  Zgodnie z prawem współdziałanie podmiotów publicznych z prywatnymi nie ma ograniczeń dotyczących branży. Projekty takie realizowane są więc w wielu różnych branżach i zakresach działalności: budowy dróg, świadczenia usług transportowych, prowadzenia żłobków i przedszkoli, rewitalizacji obiektów, efektywności energetycznej budynków publicznych, gospodarki wodno-kanalizacyjnej, gospodarki odpadami, sportu, turystyki i rekreacji. 

Kto i co zyskuje?

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest zlecanie przez podmioty publiczne odpowiedzialne za określoną sferę usług wykonawstwa zadań inwestycyjnych lub eksploatacyjnych (zarządzanie obiektami infrastruktury) podmiotom prywatnym w trybie standardowych procedur zamówień publicznych. W wypadku dobrze zorganizowanego partnerstwa obie strony osiągają korzyści. Partner prywatny może działać w modelu koncesyjnym, zarabia wówczas pobierając opłaty od użytkowników obiektu będącego przedmiotem umowy. Inna forma polega na wypłacaniu zryczałtowanego wynagrodzenia w zamian za dostępność obiektu na określonych warunkach. Z kolei dla podmiotów...Andrzej Jarczewski

Wydanie: 11/2017, ŚWIAT BRANŻY

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności