Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 Rekordowy rok wrocławskiego lotniska – blisko 2,9 mln pasażerów

2018-01-05

W ciągu ostatnich 12 miesięcy z wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 2 mln 855 tys. pasażerów - o 18% więcej niż w całym 2016 roku. To kolejny historyczny rekord Portu Lotniczego Wrocław.

 Wroclaw

Zaczynając od stycznia 2017 roku, statystyki ruchu wskazywały na to, że Port Lotniczy Wrocław zmierza ku historycznemu rekordowi. Udało się - zeszłoroczny wynik 2,4 mln obsłużonych w ciągu jednego roku podróżnych lotnisko przekroczyło już po 10 miesiącach. Dzięki temu wrocławski port zamknął rok z wynikiem 2 855 071 obsłużonych pasażerów, co oznacza wzrost o 18% w porównaniu do 2016 roku.

– To ogromny sukces wrocławskiego lotniska, plasujący nas wśród najważniejszych regionalnych lotnisk w Polsce - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Warto zauważyć, że to stała tendencja. Z roku na rok obsługujemy coraz więcej podróżnych nie tylko z Wrocławia i Dolnego Śląska, lecz także z regionów ościennych: Opolszczyzny, Wielkopolski i województwa lubuskiego. Wyraźnie rośnie też liczba pasażerów zagranicznych odwiedzających Wrocław – dodaje.

Rekordowe wzrosty we wszystkich segmentach

W 2017 roku Port Lotniczy Wrocław zanotował wzrost we wszystkich segmentach ruchu. W przypadku połączeń niskokosztowych o 20,7% w odniesieniu do 2016 roku. Liczba pasażerów zwiększyła się również w segmencie połączeń krajowych – o blisko 12,6% i czarterowych – o 24%. Wciąż rozwija się segment sieciowych połączeń międzynarodowych – tutaj wzrost wyniósł 12,1%.

Minione 12 miesięcy charakteryzowało się doskonałym wypełnieniem samolotów. Na najpopularniejszych trasach przekraczało ono 90%. Hitem były kierunki południowe, między innymi Teneryfa (średnie roczne wypełnienie: 94,4%), Lizbona (93,6%) czy Malaga (92,9%), a także Wyspy Brytyjskie, na przykład loty do Cork, Dublina, Londynu Stansted (92-93%). Najlepszym miesiącem dla portu był lipiec. Niemal 315,5 tys. obsłużonych wtedy pasażerów to ponad 22,3% więcej niż w tym samym okresie w 2016 roku. Mocnym akcentem zakończył się grudzień. Wrocławskie lotnisko obsłużyło wtedy blisko 202 tys. pasażerów - był to kolejny w tym roku, dziewiąty już miesiąc ze statystyką powyżej 200 tys.

O tak dobrych wynikach ruchu zdecydowało kilka czynników, między innymi bogata siatka połączeń. Latem do dyspozycji podróżnych była rekordowa liczba około 70 kierunków, a zimą ponad 50 - niskokosztowych, biznesowych, czarterowych. W minionym roku w rozkładzie lotów pojawiło się 16 nowości. Przewoźnicy zapowiadają już kolejne na 2018 rok.


Polecamy

Polecamy także:

Polska nagrodzona za promocję turystyczną w Rosji
Podczas targów turystycznych MITT Moskwa, które odbywają się od 13 do 15 marca, Polska Organizacja Turystyczna została uhonorowana nagrodą Best Destination...

Nagroda dla polskiego stoiska na ITB
Polskie stoisko narodowe przygotowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną zdobyło pierwsze miejsce w kategorii "Najlepszy...

Jest FlixBus, będzie FlixTrain
Pięć lat po uruchomieniu FlixBusa, obecnie największego w Europie operatora dalekobieżnych połączeń autobusowych, spółka FlixMobility włącza do swojej oferty...

Kobiety w lotnictwie ile kobiet zasiada za sterami samolotów
Myślisz, że pilot to zawód tylko dla facetów? Pomimo głęboko zakorzenionych stereotypów kobiety w lotnictwie od początku miały swoje miejsce. Znaleźliśmy dla...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne