Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 Powstało konsorcjum GAR

2018-01-11

GAR  to skrótowa  nazwa konsorcjum polskich przedstawicielstw typu GSA ( General Sales Agent)  i firm reprezentujących zagraniczne firmy turystyczne w Polsce (Representations).

konsorcjum3

8 stycznia odbyło się pierwsze założycielskie spotkanie GAR, na które przybyli szefowie 14 firm: Aviareps , DTL, Gieret , MICEadvice Poland, Multisolution,  PolHotRep , Pure Connections , Reps Poland, STR-Cee, TAL Aviation Poland, Travelgate , TravelMediate, Travel Bidder oraz TravelReps.

Polski rynek przedstawicielstw rozwija się dynamicznie, co niesie za sobą  korzyści, ale także specyficzne dla tego wycinka branży problemy. Spotkanie służyło  zacieśnieniu  współpracy , aby lepiej służyć biurom podróży w Polsce i rozwojowi całej wyjazdowej branży turystycznej.

Członkowie GAR mają nadzieję, że wynikiem tej współpracy będzie  między innymi: lepsza wiarygodność  firm reprezentowanych w Polsce, wspólna polityka w zakresie realizacji tzw fam tripów dla biur podróży, kreowanie etycznych wzorców i wyeliminowanie nieuczciwych  zachowań biur podróży wobec  zagranicznych partnerów, promowanie na świecie polskiego wyjazdowego rynku jako innowacyjnego i godnego inwestowania. Biura zrzeszone w GAR zamierzają koordynować swoje plany , aby uniknąć spiętrzeń imprez w tym samym czasie. 

GAR jest otwarty na współpracę z  takimi organizacjami jak SOIT, SITE czy MPI. Gościem specjalnym spotkania był Cezary Wilemajtys- Prezes SITE Poland, który zaproponował powstanie przy polskim  oddziale  komisji ds. reprezentacji, której zadaniem byłaby nie tylko promocja Polski jako dynamicznie rozwijającego się rynku turystyki wyjazdowej typu MICE, ale także  jako  głos doradczy i rekomendacyjny  dla zagranicznych firm turystycznych, pragnących współpracować z biurami podróży w Polsce.  Promocja  firm zrzeszonych w GAR  na polu międzynarodowym  będzie sprzyjać wzrostowi zainteresowania całego świata  naszym rynkiem i  generować wymierne korzyści wszystkim uczestnikom biorącym udział w procesie realizacji  imprez wyjazdowych z Polski.


Aktualności

Polecamy także:

Najnowszy numer Rynku Turystycznego
W najnowszym numerze Rynku Turystycznego między innymi: Globalna turystyka rośnie szybciej niż PKB na świecie – Raport o stanie światowej turystyki. Jak nowe...

Minister Dariusz Rogowski odchodzi
Jak podaje portal RMF.FM Wiceminister Dariusz Rogowski, odpowiedzialny w Ministerstwie Sportu i  Turystyki  za turystykę znalazł się wśród kolejnych...

Polska nagrodzona za promocję turystyczną w Rosji
Podczas targów turystycznych MITT Moskwa, które odbywają się od 13 do 15 marca, Polska Organizacja Turystyczna została uhonorowana nagrodą Best Destination...

Nagroda dla polskiego stoiska na ITB
Polskie stoisko narodowe przygotowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną zdobyło pierwsze miejsce w kategorii "Najlepszy...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne