To był bardzo udany rok

To był także świetny rok dla przyjazdów z polskiego rynku. W Niemczech zanotowano wzrost przyjazdów z Polski o 10,4 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Za pierwsze dziesięć miesięcy 2017 r. daje to 2,46 mln noclegów i dodatkowe ponad 231 tys. noclegów Polaków w Niemczech! – mówi Tomasz Pędzik, dyrektor Biura Marketingu i Sprzedaży Niemieckiej Centrali Turystyki w Polsce.

C68A3020.POPR

  

Jaki był rok 2017 dla niemieckiej turystyki?

To był bardzo udany rok. Dokładne dane mamy na razie za okres styczeń- październik, ale już teraz możemy powiedzieć, że to był ósmy z rzędu rekordowy rok dla niemieckiej turystyki przyjazdowej. Zapewne przekroczymy liczbę 85 mln noclegów zagranicznych gości w Niemczech (w rejestrowanych obiektach powyżej 10 łóżek). Turystyka przyjazdowa rośnie szybciej niż turystyka krajowa. Notujemy wzrost noclegów zagranicznych o 3,4 proc., to bardzo dobry wynik dla tak dużego i rozwiniętego rynku jak Niemcy. Dwucyfrowe wzrosty notują Chiny, Korea Południowa, Indie, Ameryka Środkowa, kraje bałtyckie, Rumunia, Bułgaria, Chorwacja, Portugalia. Po zastoju w poprzednim roku na ścieżkę dwucyfrowych wzrostów wróciły także Brazylia, Rosja i Ukraina. W liczbach bezwzględnych bezkonkurencyjne wzrosty notujemy z USA (w okresie styczeń-październik dodatkowe 419 tys. noclegów), przyczynił się do tego zapewne zarówno jubileusz reformacji (który bardzo silnie promowaliśmy), jak i mocny dolar. To był także świetny rok dla przyjazdów z polskiego rynku. W Niemczech zanotowano wzrost przyjazdów z Polski o 10,4 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Za pierwsze dziesięć miesięcy 2017 r. daje to 2,46 mln noclegów i dodatkowe ponad 231 tys. noclegów Polaków w Niemczech! Co mnie cieszy najbardziej, wzrost generują miesiące wycieczkowe i te, w które przypadały długie weekendy: maj, czerwiec, lipiec, wrzesień i październik. Szczególnie dla mieszkańców zachodniej Polski weekendowe czy wakacyjne wypady do Niemiec stały się oczywistością. To naturalny kierunek z bardzo bogatą ofertą turystyczną. Infrastruktura komunikacyjna poprawiła się jednak już na tyle, że także z War szawy, Łodzi, Krakowa czy aglomeracji śląskiej do Niemiec dojeżdżamy autostradami. Dzięki coraz liczniejszym połączeniom...Rozmawiał Zbigniew Adamów-Bielkowicz

Wydanie: 1/2018, WYWIAD
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail