Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 

 Turystyczne Mistrzostwa Blogerów - finał

2019-07-10

Polska Organizacja Turystyczna wybrała 16 finalistów Turystycznych Mistrzostw Blogerów. Każdy z nich 8 lipca wyruszył w trasę po najpiękniejszych zakątkach swojego regionu. Zwycięzca oprócz kilkunastu tysięcy złotych otrzyma możliwość dalszej współpracy z POT przy innych projektach.

900x900 TMB 2019

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów to jedyna akcja w Polsce promująca turystykę krajową, która łączy w sobie nowoczesne formy przekazu i element grywalizacji. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 59 blogerów, spośród których kapituła wybrała 16 finalistów reprezentujących poszczególne regiony kraju. 8 lipca blogerzy rozpoczęli rywalizację ze sobą. Każdy z nich musi przygotować minimum trzy wpisy na bloga, stworzyć dwa materiały wideo i zamieścić po 9 postów na platformach społecznościowych – Facebook i Instagram, które będą ukazywać atrakcyjne, ale wciąż nieodkryte miejsca znajdujące się w reprezentowanym przez danego blogera regionie. Poprzez tę akcję POT chce zainspirować Polaków do podróży w mniej znane zakątki kraju.

— Przed nami 42 dni pasjonującej rywalizacji między blogerami. Jak pokazała zeszłoroczna edycja konkursu, polscy influnecerzy potrafią w ciekawy sposób pisać o naszej ojczyźnie. Chciałbym, żeby zarówno tegoroczne, jak i zeszłoroczne wpisy były pomysłem na wyjątkowe spędzenie wakacji — powiedział prezes POT Robert Andrzejczyk.

Pierwsze wpisy w tegorocznej edycji konkursu muszą ukazać się do 29 lipca. Tego dnia rozpocznie się także głosowanie Internautów, które potrwa do 26 sierpnia. Każdy będzie mógł oddać codziennie jeden głos na swojego ulubionego blogera. O tym, kto wygra, zdecydują trzy czynniki: wyniki głosowania internautów, zasięgi wygenerowane przez blogerów oraz opinia kapituły. Zwycięzców poznamy pod koniec września podczas uroczystej gali zorganizowanej w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki. Zwycięzca konkursu otrzyma 14,5 tys. zł netto i możliwość dalszej współpracy przy projektach realizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Bloger, który zajmie drugie miejsce otrzyma nagrodę w wysokości 10,5 tysięcy zł netto, a nagroda za trzecie miejsce wyniesie 9 tys. zł netto.

Akcja odbywa się we współpracy z regionalnymi organizacjami turystycznymi. Poniżej lista 16 finalistów oraz województwa, które będą reprezentować:

 1. WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE - Krystian Łysyganicz - wolnymkrokiem.pl   
 2. WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO – POMORSKIE - Anna Żuchlińska / Adrian Czaszyński - wszedobylscy.com
 3. WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE - Mikołaj Cichomski - zyciewpodrozy.pl
 4. WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE - Magda Zbieraj - zbierajsie.pl
 5. WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE - Przemysław Czatrowski - geekipodrozniki.pl
 6. WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE - Katarzyna Łaskawiec - polskapogodzinach.pl
 7. WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE - Partycja Jaskot - travelover.pl
 8. WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE - Paweł Szpala - czlowiekprzygoda.pl
 9. WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE - Katarzyna Kosowska - roadtripbus.pl
 10. WOJEWÓDZTWO PODLASKIE - Filip Turowski - glodnyswiata.pl
 11. WOJEWÓDZTWO POMORSKIE - Anita Demianowicz - banita.travel.pl
 12. WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE - Patrycja Pająk - powroty.do
 13. WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE - Anita i Paweł Skowera - 101countriesbefore50.com
 14. WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO – MAZURSKIE - Zofia Jurczak - podrozepokulturze.pl
 15. WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE - Agnieszka Ptaszyńska - zaleznawpodrozy.pl
 16. WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE - Sandra i Rafał Rostkowscy - swiatwedlugrostkow.pl

Aktualności

Polecamy także:

Vademecum Turysty – zima 2019/2020
Wraz z ostatnim numerem Rynku Turystycznego przygotowaliśmy kolejny dodatek skierowany do konsumentów – Vademecum Turysty – zima 2019/2020. W tegorocznej...

Mandoria - nowy park rozrywki pod Łodzią
Czy istnieje przepis na stworzenie parku rozrywki atrakcyjnego zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci? Powstająca tuż obok Łodzi Mandoria Miasto Przygód udowodni,...

Ośrodek Słotwiny Arena – rozpoczyna sezon narciarski
W Beskidzie Sądeckim aura sprzyja narciarzom, więc ośrodek rusza jako jeden z pierwszych w Polsce, armatki pracują pełną parą, a narciarze cieszą się pierwszymi...

Certyfikaty POT 2019 wręczone!
Po raz siedemnasty zostały przyznane Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej – najważniejsze nagrody w branży turystycznej. Polska Organizacja Turystyczna...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności