Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 

 Loty prawie jak na Księżyc

2019-07-19

Z okazji zbliżającej się 50. rocznicy tego wydarzenia, KAYAK.pl przygotował listę miejsc, w których można podziwiać księżycowe krajobrazy (na naszej planecie) oraz poczuć się jak członek wyprawy kosmicznej.

dest china zhangye national geopark gettyimages 997596964 universal within usage period 45039

Narodowy Park Geologiczny Zhangye (Chiny)

W najbliższą sobotę minie dokładnie pół wieku, odkąd Amerykanie wylądowali na Księżycu. Przez ostatnie 50 lat, fani astronomii i entuzjaści wypraw kosmicznych marzyli, aby odbyć podobną podróż i móc podziwiać równie niezwykłe widoki. Jednak nie trzeba opuszczać ziemskiej troposfery, aby poczuć się jak astronauta i doświadczyć kosmicznych scenerii. Jednym z miejsc, które pozwoli poczuć się (niemal) jak na Księżycu są góry wulkaniczne Landmannalaugar na Islandii. Surowe, czerwono-brązowe skały, dymiące gorące źródła, popiół i zaschnięta lawa z pobliskiego wulkanu tworzą niesamowity pejzaż. Również w hiszpańskim rezerwacie Bardenas Reales czy Narodowym Parku Timnfaya na Lanzarote, turyści mogą poczuć się jak na pozaziemskiej pustyni.

dest chile getty 1011916176 universal within usage period 33385

Dolina Valle de la Luna (Chile)

Zwolennikom dalszych podróży, KAYAK.pl rekomenduje odwiedzenie chilijskiej Valle de la Luna, chińskiego Narodowego Parku Geologicznego Zhagye Danxia lub boliwijskiego solniska Salar de Uyuni. Pasjonaci kosmosu powinni rozważyć również podróż do Kanionu Fisher River w Namibii czy na nowozelandzką wyspę White. Co ciekawe, oprócz zaledwie kilku gatunków ptaków, na całej wyspie prawie nie ma życia, podobnie zresztą jak na Księżycu. Osoby, które chciałby zrobić sobie przerwę od plażowania w jednych najbardziej „wakacyjnych” stanów USA, mogą odwiedzić pustynię Bisti (oficjalnie Bisti/De-Na-Zin) w stanie Nowy Meksyk oraz Narodowy Park Haleakalā na Hawajach, aby podziwiać krajobrazy iście nie z tej Ziemi.

Lista najpopularniejszych krajobrazy księżycowych

Miejsce

Najbliższe lotnisko

Średnia cena biletu lotniczego z Polski

Bardenas Reales (Hiszpania)

Bilbao

695,50 zł

Pustynia Bisti/De-Na-Zin (Nowy Meksyk,  USA)

Las Vegas

3 315 zł

Kanion Fish River (Namibia)

Windhoek

3 845 zł

Narodowy Park Haleakala (Hawaje, USA)

Honolulu

3 712 zł

Landmannalaugar (Islandia)

Reykjavik

406 zł

Narodowy Park Timanfaya (Lanzarote, Hiszpania)

Lanzarote

265 zł

Dolina Valle de la Luna (Chile)

Santiago

3 786 zł

Wyspa White (Nowa Zelandia)

Auckland

4 698 zł

Narodowy Park Geologiczny Zhangye (Chiny)

Chengdu

2 400 zł

Solnisko Salar de Uyuni

La Paz

6 515 zł

Aleksandra Sowa-Frąckowiak, rzecznik prasowy KAYAK.pl komentuje: „KAYAK to więcej niż wyszukiwarka ofert podróży – chcemy nie tylko pomagać organizować wymarzone wakacje, ale także inspirować do odkrywania niezwykłych miejsc. Rocznica lądowania na Księżycu to doskonała okazja, aby zaplanować naprawdę oryginalną wyprawę. Dobra wiadomość dla osób, które już wykorzystały wakacyjny urlop – nie trzeba podróżować daleko, aby poczuć się jak astronauta. Także w Polsce możemy znaleźć regiony, które przypominają kosmiczny bezkres – kaszubskie wydmy, a zwłaszcza Łącka Góra lub plaża za Czołpinem, czy też Pustynia Błędowska na wyżynie Śląskiej pozwolą poczuć się jak na innej planecie”.

dest iceland landmannalaugar gettyimages 1032838144 universal within usage period 45029 1

Landmannalaugar (Islandia)

UWAGI

Średnie ceny lotów zostały podane w oparciu o ich wyszukiwania na KAYAK.pl wykonanych między 1.06.2018 a 1.06.2019 dla podróży między 1.07.2019 a 1.07.2020. Średnie ceny lotów zostały podane dla lotów w obie strony w klasie ekonomicznej. Ceny mogą ulec zmianie, mogą się różnić lub nie być już dostępne.

dest poland pustynia bledowska desert gettyimages 1146727278 universal within usage period 45833

Pustynia Błędowska - Polska
dest bolivia uyuni getty 1017083510 universal within usage period 31012
Solnisko Salar de Uyuni (Boliwia)

Polecamy

Polecamy także:

Vademecum Turysty – zima 2019/2020
Wraz z ostatnim numerem Rynku Turystycznego przygotowaliśmy kolejny dodatek skierowany do konsumentów – Vademecum Turysty – zima 2019/2020. W tegorocznej...

Mandoria - nowy park rozrywki pod Łodzią
Czy istnieje przepis na stworzenie parku rozrywki atrakcyjnego zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci? Powstająca tuż obok Łodzi Mandoria Miasto Przygód udowodni,...

Ośrodek Słotwiny Arena – rozpoczyna sezon narciarski
W Beskidzie Sądeckim aura sprzyja narciarzom, więc ośrodek rusza jako jeden z pierwszych w Polsce, armatki pracują pełną parą, a narciarze cieszą się pierwszymi...

Certyfikaty POT 2019 wręczone!
Po raz siedemnasty zostały przyznane Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej – najważniejsze nagrody w branży turystycznej. Polska Organizacja Turystyczna...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności