Wizz Air ogłasza proponowane utworzenie Wizz Air Abu Dhabi

2019-12-13

Wizz Air Holdings Plc  ogłosiła dziś, że zasadniczo osiągnęła porozumienie w sprawie utworzenie Wizz Air Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie we współpracy z Abu Dhabi Development Holding Company PJSC („ADDH”). Nowa linia lotnicza będzie pierwszą linią lotniczą Wizz Air z siedzibą poza Europą.

 

Port Lotniczy, Abu Dhabi, Architektura, Dekoracje

 

Zakłada się, że Wizz Air Abu Dhabi powstanie w ramach wspólnego przedsięwzięcia, a działalność ma rozpocząć się w drugiej połowie 2020r. Linia lotnicza skoncentruje się na ustanowieniu tras na rynki, na których Wizz Air prowadzi działalność o dużym wzroście, a mianowicie Europa Środkowa i Wschodnia oraz Europa Zachodnia, a także subkontynent indyjski, Bliski Wschód i Afryka w dłuższej perspektywie.Wizz Air uważa, że założenie ultra niskokosztowej linii lotniczej w Abu Zabi, może przyczynić się do dalszego rozwoju Abu Zabi jako światowej klasy ośrodka kulturalnego i turystycznego. Głęboko zakorzeniona wiedza ADDH na temat lokalnego zapotrzebowania, wsparcia i nawigacji na nowym rynku dla WIZZ jest nieoceniona i przyczyni się do pomyślnego rozwoju nowej linii lotniczej

 

Utworzenie i uruchomienie nowej linii lotniczej jest uzależnione między innymi od porozumienia i wejścia w życie ostatecznej dokumentacji z ADDH, otrzymania wszystkich niezbędnych wewnętrznych i zewnętrznych zezwoleń i zgód oraz spełnienia przez nową linię lotniczą wszystkich wymogów regulacyjnych nałożonych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego ZEA w celu uzyskania certyfikatu przewoźnika lotniczego („AOC”).

 

Dzięki flocie złożonej z samolotów Airbus A321neo, najbardziej wydajnych na świecie samolotów wąskokadłubowych, Wizz Air Abu Dhabi uzyska dostęp do rynków z łącznie 5 miliardami klientów w Europie i poza nią. Oferta dla klientów nowej linii lotniczej będzie zgodna bezpośrednio z ofertą Wizz Air, ze szczególnym naciskiem na oferowanie wysokiej jakości podróży lotniczych w oparciu o wartości zakorzenione w podstawach jednej z najbardziej ekologicznych flot samolotowych na świecie*.

 


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail