Turystyka miejska Warszawa przykładem

Najnowszy raport World Travel & Tourism Council ujawnia, że Europa przyczynia się do powstania 30 proc. globalnego produktu brutto przypadającego na turystykę. Znaczny udział mają w tym europejskie miasta.

 

 rt 2019 12a 28

  WTTC opublikowała kompleksowy raport o turystyce miejskiej podsumowujący 2019 r. Raport koncentruje się na 73 głównych miejscowościach turystycznych i przedstawia szacunki dotyczące GDP i zatrudnienia bezpośrednio generowanego przez sektor podróży i turystyki oraz pokazuje udane inicjatywy, strategie i polityki, które zostały wcielone w życie. Autorzy podkreślają, że dla wielu europejskich miast turystyka jest jednym z najważniejszych sektorów gospodarczych. W chorwackim Dubrowniku branża odpowiada za 17,8 proc. całej gospodarki miasta. W tureckiej Antalyi udział turystyki wynosi 10,1 proc. Średnio sektor turystyczny wzrósł w miastach o 3,6 proc. Był to wynik przewyższający średni wzrost gospodarczy w miastach, który wynosił 3 proc. Obecnie ponad połowa (55 proc.) światowej populacji mieszka na obszarach miejskich. Odsetek ten ma w ciągu najbliższych 30 lat wzrosnąć do poziomu 68 proc. Miasta stały się ośrodkami globalnego wzrostu gospodarczego i innowacji, przyciągając jednocześnie więcej osób, które chcą mieszkać i robić tam interesy, co sprzyja rozwojowi sektora podróży. 

Najbardziej dynamiczne miasta

Raport wskazuje, że trzy miasta z najszybciej rozwijającym...Andrzej Jarczewski

Wydanie: 12/2019, ŚWIAT BRANŻY

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail