Jarmarki świąteczne

Jarmarki bożonarodzeniowe z założenia były wielkim biznesem. Miasta starały się uzyskać odpowiednie przywileje, by móc je organizować. Dziś wprawdzie taki dokument nie jest potrzebny, za to konkurencja jest dość duża, zwłaszcza że dawniej udawano się raczej na najbliższy jarmark, a dziś można wybrać się na drugi koniec Europy. Może więc pojawić się dylemat, który jarmark wybrać.

 rt 2019 12a 30

  Dlatego portal rezerwacyjny Travelist podpowiada, które z bożonarodzeniowych targów w Europie szczególnie warto odwiedzić w tym sezonie. 

Wrocław – najbardziej bajkowy jarmark świąteczny w Polsce

Bajkowy lasek z choinek z multimedialną oprawą, działająca pełną parą fabryka prezentów św. Mikołaja, zimowe labirynty, plenerowe kominki z żywym ogniem, możliwość wypicia grzańca w towarzystwie prawdziwego krasnala, trzypoziomowy domek z tarasem widokowym, bajecznie kolorowe korowody pełne fantastycznych postaci znanych z dzieciństwa, a także mnóstwo innych spektakli i wydarzeń artystycznych. To tylko niewielka część atrakcji czekających w tym roku na gości wrocławskiego jarmarku bożonarodzeniowego, nie przypadkiem uznawanego za największy i najbardziej spektakularny w całym kraju. Na wrocławskim Rynku, placu Solnym i okolicznych ulicach stanęło ponad 100 stoisk, na których znajdziemy nie tylko piernikowe serca, ręcznie robione ozdoby choinkowe czy tradycyjne pieczywo i wędliny z certyfikatem Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego, ale także m.in. węgierskie salami, hiszpańskie churros, turecką baklawę, a nawet ręcznie wyplatane kosze z Filipin czy biżuterię z Zambii i Mozambiku, a prawdziwi szczęściarze mają szansę spotkać Prezentusia – jedynego wrocławskiego krasnala, który pojawia się tylko raz w roku. 

Praga – magia świąt u południowych sąsiadów

Największy, a jednocześnie najpopularniejszy z praskich jarmarków co roku organizowany jest na Rynku Staromiejskim. Na środku staje pięknie ozdobiona choinka, będąca jedną z wielu atrakcji. Na malowniczych ulicach z przystrojonymi, barokowymi fasadami napijesz się pysznego grzanego wina czy gorącego miodu pitnego, skosztujesz również wielu smakołyków, m. in. tradycyjnych zawijanych ciasteczek z cynamonem zwanych trdelnik, a wszystko to pośród dźwięków kolęd i śpiewu chóru. Zwiedzanie stoisk z ozdobami świątecznymi, szopkami bożonarodzeniowymi czy biżuterią urozmaica bowiem wyjątkowo bogaty program artystyczny. 

Kraków – jarmark świąteczny wyróżniany na całym świecie

Kraków regularnie trafia na szczyty przedświątecznych rankingów. Co tak urzeka recenzentów? Przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera panująca w tym czasie na Rynku, bogactwo tradycyjnych produktów (wśród których prym wiodą ręcznie malowane bombki, drewniane i ceramiczne anioły oraz futra i...


Wydanie: 12/2019, ŚWIAT BRANŻY

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail