Dokąd, jak i za ile na ferie

Ferie szkolne właśnie się skończyły i choć sezon zimowy wciąż trwa, można już pokusić się o jego pierwsze podsumowania. Analizą preferencji swoich klientów zajęły się dwie internetowe platformy.

rt 2020 01a 38

Pierwsza to Nocowanie.pl, która zajmuje się pośrednictwem w rezerwacji noclegów. Druga z firm, których dane zaprezentujemy, to największy w kraju mutagen – Travelplanet.pl. Dane te więc, choć na pewno fragmentaryczne, powinny pokazywać trendy, jakie panowały na rynku, i co ważne – obejmować zarówno podróże z biurami podróży, jak i samodzielnie organizowane wyjazdy w kraju i zagranicą. Taki sposób podróżowania zimą wydaje się stosunkowo popularniejszy niż w przypadku podróży letnich. 

Góry przede wszystkim

Nie jest zaskakujące, że z danych Nocowanie.pl wynika, iż w okresie ferii to miejscowości górskie cieszą się największą popularnością. Choć zauważalne jest również coraz większe zainteresowanie regionem morza, nad które coraz większa liczba turystów wyjeżdża na kilka dni. Patrząc na statystyki zapytań turystów korzystających z Nocowanie.pl na czas ferii zimowych, nie widać jakichś sensacji. W pierwszej 20 są same miejscowości górskie, dosłownie z każdego regionu. Największym zainteresowaniem i największą liczbą zapytań, nawet pozostałe miejscowości w rankingu, cieszą się: Zakopane, Białka Tatrzańska, Szczyrk, Karpacz oraz Szklarska Poręba. Topowe regiony w związku z tym to Tatry, Beskid Śląski oraz Karkonosze. Ciekawe dane dotyczące cen w najpopularniejszym polskim zimowym kurorcie, Zakopanem, podał portal Noclegowo. pl. Okazuje się, że pomimo wzrastającego zainteresowania średnie ceny noclegu w Zakopanem pozostają bez zmian w porównaniu z zeszłym rokiem. – Natomiast na okres ferii ceny noclegu wzrosły o średnio 20 proc., co również nie jest dużym wzrostem jak na tak popularny termin wyjazdu. W czasie sylwestra potrafią one wzrosnąć nawet o 500 proc.! Podróżujący do Zakopanego mogą zatem odetchnąć z ulgą – twierdzi Mateusz Goliat, ekspert portalu Noclegowo.pl. 

Kiedy i czego szukamy na ferie zimowe?

Statystyki świadczą, że plany związane z feriami chodzą nam po głowie już po zakończeniu wakacji. Duża część osób przegląda wtedy...


Wydanie: 2/2020, ANALIZA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail