Uzdrowiska należące do PGU wznawiają działalność

2020-05-10

Uzdrowiska należące do Polskiej Grupy Uzdrowisk – w Świeradowie, Cieplicach, Połczynie-Zdroju oraz Polanicy Zdrój – z początkiem maja wznawiają częściowo swoją działalność.  

Pijalnia Polanica
Od 11 maja Uzdrowisko Świeradów rozpocznie przeprowadzanie zabiegów ambulatoryjnych w Centrum Rehabilitacji i Reumatologii Goplana. Jako pierwsi zostaną przyjęci tutaj pacjenci ze skierowaniem do poradni rehabilitacyjnej. 14 maja zastanie otwarta również świeradowska Pijalnia
Wód Mineralnych. Tutejszych wód mineralnych będzie można jednak napić się dopiero po ogłoszeniu przez rząd kolejnego etapu odmrożenia gospodarki, w którym zostaną uwzględnione tego typu usługi.

Ponadto, 16 maja uruchomiony zostanie należący do Uzdrowiska Świeradów obiekt Sanus, w którym realizowane będą pobyty hotelowe, pobyty wypoczynkowe oraz te z rehabilitacją ambulatoryjną.

Uzdrowisko Cieplice realizuje już skierowania ambulatoryjne na zabiegi w Domu Zdrojowym.  Od 11 maja obiekt Stoczniowiec zacznie przyjmować pacjentów ze skierowaniami na rehabilitację ogólnoustrojową. Od 17 maja w Uzdrowisku Cieplice przyjęci zostaną również pierwsi goście w Długim Domu, którzy skorzystają tu z pobytów wypoczynkowych i leczniczych.

Uzdrowisko Połczyn od 10 maja wznowi działalność w zakresie rehabilitacji leczniczej. W bazach zabiegowych Domu Zdrojowego GRYF przeprowadzana będzie stacjonarna rehabilitacja ogólnoustrojowa. Zakład Lecznictwa IRENA pierwszych pacjentów skierowanych na fizjoterapię
ambulatoryjną przyjął już 7 maja.

23 maja zostanie otwarty również obiekt wypoczynkowy Barbarka w Świnoujściu. Tutaj goście będą mogli skorzystać w pierwszej kolejności z pobytów hotelowych. Bazy zabiegowe zostaną uruchomione w kolejnym etapie.

Od 4 maja gości przyjmują także Uzdrowiska Kłodzkie w obiektach Mała i Wielka Pieniawa, w weekendy czynna jest także polanicka pijalnia. Uzdrowiska Kłodzkie planują uruchomienie rehabilitacji ambulatoryjnej od 18 maja.

Szczegółowe informacje w zakresie przyjmowania gości w poszczególnych obiektach PGU dostępnesą na stronach poszczególnych uzdrowisk.


Polecamy

To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail