Włochy wychodzą z lockdownu

Komisja Europejska wydała zalecenia dotyczące przywracania ruchu turystycznego w krajach Unii Europejskiej. Zakładają one powolne znoszenie obostrzeń i otwieranie granic. Na razie procesy te postępują powoli, ale coraz więcej konkretnych decyzji już zapadło i podawane są konkretne daty ich wejścia w życie. Na turystyczną mapę wracają również tak dotknięte przez pandemię Włochy.

rt 2020 05a 23

Wiele restrykcji zostało znacznie złagodzonych jeszcze w maju. Kolejne mają być rozluźnione lub całkowicie zniesione w czerwcu. I choć na pewno turyści nie nawiedzą tego kraju tak licznie, jak w latach poprzednich, to warto jednak wiedzieć, co już wolno, a co będzie dozwolone za chwilę w słonecznej Italii. 

Znów czekają na turystów

Włoski rząd postanowił zezwolić na podróże między Włochami i innymi krajami strefy Schengen oraz w samych Włoszech. Granice mają zostać otwarte 3 czerwca. Zgodnie z zawiadomieniem opublikowanym na stronie internetowej włoskiego rządu, na wniosek prezydenta Giuseppe Conte i ministra zdrowia Roberto Speranzy Rada Ministrów zatwierdziła dekret z mocą ustawy, który wprowadza dalsze pilne środki w celu zaradzenia sytuacji kryzysowej spowodowanej epidemią COVID-19. Dekret, przewidujący ponowne otwarcie granic Włoch 3 czerwca, stwierdza, że decyzja może zostać cofnięta, jeśli sytuacja we Włoszech w zakresie częstości zakażeń koronawirusem ponownie się pogorszy. Dokument nie określa jednak środków ochrony zdrowia i bezpieczeństwa podjętych dla zabezpieczenia podróżnych przybywających do Włoch po 3 czerwca. 

Południowy Tyrol

W Południowym Tyrolu od połowy maja działają restauracje i centra kulturalne, a od 25 maja mogą otwierać się także hotele. Restauracje, muzea i inne ośrodki kultury zostały otwarte 18 maja, a teraz też hotele mogą ponownie zacząć przyjmować gości. Działają już kolejki linowe, a co za tym idzie szlaki turystyczne Niezależnie od biznesu czy lokalizacji, wszystkie oferty są dostosowane do nowej rzeczywistości i potrzeby zachowywania wzmożonych środków bezpieczeństwa. Wszystkie...Opr. Andrzej Jarczewski

Wydanie: 5/2020, ŚWIAT BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail