Potencjalne perspektywy dla małopolskiej turystyki

Aby zoptymalizować działania w skrajnie trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się turystyka, Małopolska Organizacja Turystyczna zleciła badanie mające być podstawą potencjalnych scenariuszy rozwoju sytuacji oraz rekomendacji działań, jakie należy podjąć.

rt 2020 06a 20

 Inicjatorzy badania wyszli ze słusznego (niestety nie zawsze i nie dla wszystkich chyba oczywistego) założenia, że w sytuacji, kiedy nie do końca wiadomo, co i kiedy się wydarzy, warto oprzeć się na różnych scenariuszach, dostosowując planowane działania do zmieniającego się otoczenia. Wstępnej analizie poddano ponad 40 kluczowych czynników – skupionych w czterech kategoriach: polityczno-prawno- organizacyjnej, społeczno-kulturowej, ekonomicznej oraz technologiczno-technicznej – mogących w znaczący sposób oddziaływać na bieg wydarzeń w branży turystycznej regionu. Za kluczowe w kształtowaniu przyszłej sytuacji w gospodarce turystycznej Małopolski zespół ekspertów uznał odpowiednio z pierwszej i drugiej kategorii: • rządowe regulacje prawne dotyczące sytuacji epidemiologicznej (tempo, tryb i skala zmniejszania lub wprowadzania nowych obostrzeń dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej oraz poruszania się obywateli i korzystania z oferty turystycznej), • zmiany w preferencjach i procesie podejmowania decyzji o podróży...


Wydanie: 6/2020, ANALIZA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail