świat

Dubaj Snow Run – śnieg na pustyni

2020-08-08

14 sierpnia na stokach Ski Dubai w Mall of Emirates odbędzie się bieg Snow Run. Zainteresowanie wydarzeniem przerosło oczekiwania organizatorów, zmuszając ich do wcześniejszego zamknięcia rejestracji.

Ski Dubai

Bieg DXB Snow Run to pierwsze tego typu wydarzenie na świecie, które od razu spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem wśród miłośników sportu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Organizatorami biegu są Dubai Sports Council (DSC) oraz Ski Dubai. W biegu na 3 km mogą wziąć udział kobiety i mężczyźni w wieku 18-62 lat.

DXB Snow Run jest wyjątkowym wydarzeniem, które pozwala uczestnikom nie tylko uciec przed letnim upałem, ale także daje szansę zaistnieć w historii pierwszego tego rodzaju biegu na świecie - biegu na śniegu, odbywającego się latem na pustyni.

Wydarzenie jest częścią „DXB Snow Week”', który odbędzie się w Ski Dubai w dniach 14 i 15 sierpnia. Na uczestników czekają także zawody narciarskie i snowboardowe (slalom, slalom gigant, slopestyle i big air), odbywające się pod hasłem „Powrót do bezpiecznego sportu”. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody: medale oraz vouchery do VOX Cinemas, Ski Dubai, iFly Dubai i na lunch w restauracji North 28.

Sektor sportów zimowych Dubai Sports Council to trzeci segment, który przywraca organizację wydarzeń po tygodniach zamknięcia z powodu pandemii COVID-19. Jako pierwszy wznowił działalność sektor sportów morskich, organizując wraz z Dubai International Marine Club zawody „Dubai Watersports Summer Week”.  W lipcu sektor sportów plażowych zorganizował „Beach Sports Week” na Kite Beach, podczas którego rywalizowano w czterech dyscyplinach sportowych: FootVolley, siatkówki plażowej, tenisa plażowego i AirBadmintona.


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail