Kwestia zasad

Odpowiedzialność za siebie i innych jest niezbędna w uprawianiu każdego rodzaju turystyki, i to nie tylko w czasach pandemii. Bez egzekwowania zasad kłopoty branży mogą się tylko pogłębić – pisze prezes Press Club Polska.

rt 2020 08a 33

 

Napisać, że tegoroczne wakacje były specyficzne, to nic nie napisać. Z oczywistych względów znakomita większość Polaków spędziła je w kraju. Tłumy nad morzem, tłumy w górach. W mediach publikowano zdjęcia „paragonów grozy”, „kolejek grozy” czy też „plaż grozy”. Stali mieszkańcy kurortów słali maile o udręce, której doświadczają od przyjezdnych, ci zaś rewanżowali się historiami o drożyźnie i naciąganiu. Jedni i drudzy pisali w zasadzie o tym samym, choć z różnych punktów widzenia: egoizmie, braku wyobraźni i nieliczeniu się z innymi. Niestety, widać to na każdym kroku, a pandemiczne ograniczenia tylko te zjawiska uwypukliły. 

Chodzę jak chcę?

Sierpniowy piątek, Śnieżka. Od górnej stacji kolejki ciągnie prawdziwa rzeka ludzi. Na sam szczyt można wejść dwiema drogami: szlakiem czerwonym (Zakosami) lub Drogą Jubileuszową. Ze względu na bardzo duży ruch dyrekcja Karkonoskiego Parku Narodowego podjęła bardzo dobrą decyzję: Zakosami, jako szlakiem wąskim i stromym, można tylko podchodzić, Drogą Jubileuszową, łagodniejszą i znacznie szerszą, można wędrować w obu kierunkach. Wybieram podejście Zakosami. W pewnym momencie zaplątuję się w jakiś sznurek, który okazuje się... smyczą z przestraszonym yorkiem na jednym końcu i parą jego właścicieli na drugim. Państwo beztrosko wędrują pod prąd, wprowadzając niemałe zamieszanie. Może na górze nie ma oznaczeń? Otóż...Marcin Lewicki

Wydanie: 8/2020, ŚWIAT BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail