Traveltech

Nowy startup z portfolio Daftcode pomoże firmom zarządzać podróżami służbowymi

2020-09-09

Startup powstał w pełni zdalnie, wszedł w partnerstwo z Grupą eSky i pozyskał pierwszego inwestora.

Dafcode

Daftcode uruchamia startup w jednej z najbardziej dotkniętych przez pandemię gałęzi gospodarki, czyli w branży turystycznej. Spółka Stery, pomimo pandemii, w sześć miesięcy przeszła od fazy pomysłu przez pozyskanie Grupy eSky jako partnera strategicznego aż po znalezienie pierwszego inwestora, a większość prac nad startupem odbywała się zdalnie. Stery ma pomóc firmom w organizacji podróży służbowych i pozwoli zaoszczędzić na rezerwacji lotów czy hoteli.

Polska fabryka startupów Daftcode, mająca w swoim portfolio już kilkanaście spółek technologicznych, właśnie powołała do życia nowe przedsięwzięcie. Stery to platforma do zarządzania podróżami służbowymi, która pozwala firmom zaoszczędzić czas i pieniądze przy organizacji oraz rozliczaniu podróży. Aplikacja będzie działała w formule end-to-end, co oznacza m.in. że na platformie Stery użytkownik znajdzie cały wachlarz usług związanych z podróżą: loty i hotele, ale też połączenia kolejowe, wypożyczalnie samochodów czy ubezpieczenia podróżne.

Dodatkowo startup będzie oferował całodobowe wsparcie zarówno osobom korzystającym z platformy, jak i tym już będącym w podróży. Wszystko to ma być wspierane przez panel analityczny, który umożliwi pracodawcom bieżącą kontrolę wydatków ze względu na faktyczne miejsce powstawania kosztów. Unikalną funkcją platformy będzie też tzw. moduł incentywizacji.

– To ogromna wartość naszego rozwiązania. Polega na zachęcaniu podróżnych do rezerwacji tańszych lotów i hoteli niż przewiduje to firmowy budżet czy limit. Do wyboru tańszych wersji mają zachęcać różnego rodzaju benefity, co przełoży się na oszczędności dla firmy – tłumaczy CEO Stery Bartłomiej Szafranow.

Solidni partnerzy to szybki start

Przed pandemią branża turystyczna z roku na rok notowała duże, stabilne wzrosty, a rozwiązania typu business travel management budziły spore zainteresowanie inwestorów VC.

– Decyzja o tym, że Daftcode zbuduje venture w tej branży zapadła pod koniec 2019 roku. Chcieliśmy wykorzystać ten trend i uruchomić startup wspólnie z partnerem, który posiada ugruntowaną pozycję w turystyce. I tak udało nam się nawiązać relację z Grupą eSky, która dostrzegła wartość w tworzonym przez nas rozwiązaniu i zdecydowała się być partnerem strategicznym Stery. Grupa eSky jest dla nas nieocenionym wsparciem, bo zna specyfikę branży, my natomiast wiemy jak budować startupy – mówi Paweł Seweryn, CEO Daftcode.

 

Pandemia nie przekreśliła ich wspólnych planów, a zmusiła do dopasowania funkcji platformy do potrzeb wywołanych przez pandemię. Dostosowane do nowej rzeczywistości Stery szybko pozyskało pierwszego zewnętrznego inwestora i w połowie sierpnia podpisało umowę o finansowaniu na milion złotych. Co ciekawe, zespół Stery fizycznie spotkał się z inwestorem dopiero w momencie zamknięcia umowy, a wcześniejsze prace, rekrutacje i negocjacje odbywały się w pełni zdalnie. Młoda spółka wykorzysta te środki na rozwój platformy, która będzie dostępna dla klientów biznesowych w połowie 2021 roku.

Podróże służbowe w czasie pandemii

– COVID-19 zatrząsł wieloma gałęziami gospodarki, a jedną z najbardziej dotkniętych branż jest właśnie turystyka. Jednak wierzymy, że rynek się odbuduje i wróci do wolumenu sprzed pandemii – mówi Szafranow.

Jak startup w obszarze podróży ma pomóc firmom w dobie pandemii? Pandemia dla wielu organizacji oznacza nagłą konieczność optymalizacji i cięcia wydatków. Stery ma pozwolić na bieżący monitoring kosztów podróży służbowych i szukanie oszczędności w tym właśnie obszarze. – W czasie kryzysu firmy oczekują znacznie więcej wsparcia dla swoich podróżujących pracowników: w zakresie informowania o obostrzeniach w podróży, ogniskach zachorowań w pobliżu celu podróży czy wprowadzeniu „smart lockdowns”. W takiej sytuacji lepiej mieć wszystkie informacje w jednym miejscu, a będzie nim bieżąca obsługa podróży, jaką zapewni Stery – dodaje CEO nowej spółki.

 

‒ Podróże służbowe są nieodłączną częścią każdego biznesu, który działa na skalę międzynarodową. Teraz, w dobie pandemii, utwierdzamy się w przekonaniu, że kontakt na żywo jest niezastąpiony, szczególnie w relacjach biznesowych - stąd pomysł na współpracę strategiczną z Daftcode przy projekcie Stery. Z naszych obserwacji i przewidywań wynika, że trwająca już przed pandemią transformacja na rynku podróży służbowych znacznie przyspieszy. Wierzymy, że Stery będzie krokiem do przodu w cyfryzacji usług podróżniczych dla firm ‒ mówi Łukasz Habaj, Prezes eSky.pl S.A.


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail