Do normy wrócimy za cztery lata?

Liczba turystów międzynarodowych, według danych UNWTO, w pierwszej połowie tego roku spadła o 65 proc. w porównaniu zp ierwszym półroczem 2019 r.

rt 2020 09a 32

Takie dramatyczne dane przedstawia najnowszy „Światowy barometr turystyki UNWTO”. Spadek liczby podróży międzynarodowych jest bezprecedensowy w historii badania tego ruchu. Zanotowanie o 65 proc. mniejszej liczby podróży wynika oczywiście z pandemii i związanych z nią ograniczeń, w tym zamykania granic i ograniczania podróży. Pozytywnym sygnałem jest zawarta w materiale informacja, że w ciągu ostatnich miesięcy coraz większa liczba kierunków zaczęła ponownie otwierać się dla zagranicznych turystów. UNWTO podaje, że na początku września 53 proc. miejsc docelowych złagodziło ograniczenia w podróżowaniu. Niemniej jednak wiele rządów pozostaje ostrożnych, a najnowszy raport pokazuje, że blokady wprowadzone w pierwszej połowie roku miały ogromny wpływ na turystykę międzynarodową. Gwałtowny i nagły spadek liczby przyjazdów zagroził milionom miejsc pracy i przedsiębiorstw.

Koszty ekonomiczne

Według UNWTO, tak ogromny spadek popytu na podróże międzynarodowe w okresie styczeń-czerwiec 2020 r. oznacza w liczbach bezwzględnych spadek podróży międzynarodowych o 440 mln. Szacowany spadek dochodów z eksportu usług turystycznych wyniósł, zdaniem analityków UNWTO, 460 mld dol. Jest to bezprecedensowe załamanie. Straty w wyniku pandemii są według obecnych szacunków pięciokrotnie...Andrzej Jarczewski

Wydanie: 9/2020, ANALIZA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail