Miasta za Odrą oferta na każde czasy

Gdy pandemia ogranicza możliwości podróżowania może warto wykorzystać ten czas na zaplanowanie przyszłych wyjazdów, szczególnie tych, które nie wymagają wielkiego przygotowania, wszak bliskie podróże mogą być równie urokliwe, co te dalekie.

rt 2020 10a 14

Niemcy to jeden z najpopularniejszych celów podróży kulturoznawczych, także wśród polskich turystów. Z roku na rok rosła ich liczba w tym kraju. Jednym z licznych walorów turystycznych Niemiec są miasta doskonałe na krótkie, weekendowe wypady. Zwłaszcza że wiele niezwykle atrakcyjnych miast jest łatwo dostępnych po krótkiej podróży samochodem. Będzie to szczególnie ważne i atrakcyjne po ponownym otwarciu europejskich granic bez ograniczeń, co miejmy nadzieję nastąpi jak najszybciej. I choć na pewno wiele dorocznych atrakcji – jak choćby jarmarki bożonarodzeniowe – nie będzie wyglądać tak jak dotychczas, a być może nawet się nie odbędzie, to nadal pozostanie wiele innych, które naprawdę warte są poznania. Jest jeszcze aspekt biznesowy. Choć dzięki bliskości Niemiec wielu turystów uda się tam indywidualnie, to na pewno jakaś część chętnie skorzysta z gotowych pakietów. Może to być szansą dla niektórych touroperatorów czy pośredników. Warto więc dobrze poznać tę ofertę.

Berlin

Stolica Niemiec to miasto, które jest nie tylko doskonale skomunikowane z Polską, ale także może zaoferować coś dla każdej grupy turystów. Aspekt rozrywkowy miasta pełnego klimatycznych klubów i koncertów jest dość dobrze znany. Nie tylko młodzi ludzie z Polski często wyskakują do tego miasta, by posmakować tamtejszych rozrywek i posłuchać muzyki. Również zwolennicy nieco spokojniejszego wypoczynku czy rodziny z dziećmi znajdą tu coś dla siebie. Muzea są niewątpliwie mocną stroną Berlina. Jest ich tu wiele i dopasowane są do różnych gustów i potrzeb.

Na pewno jednym z ważniejszych i większych oraz, co ważne, mogącym zaciekawić każdego (również dzieci) jest Muzeum Historii Naturalnej. To ogromne muzeum może poszczycić się kolekcją około 30 mln eksponatów. Oczywiście nie wszystkie trzeba oglądać, zresztą na ekspozycji znajdują się tylko te najciekawsze. Choćby największy na świecie szkielet dinozaura giraffatitan, który mierzy ponad 13 m. Jeśli chodzi o zwierzęta, ale te żyjące, to również Berlin jest doskonałym miejscem, aby je poznać. Tamtejsze zoo jest naprawdę imponujące i może poszczycić się wieloma wyjątkowymi okazami. Te pływające można zobaczyć w będącym częścią zoo Aquarium Berlin, gdzie poza rybami można podziwiać rozmaite gady, płazy i bezkręgowce. Warto też wiedzieć, że choć to nieoczywiste, Berlin ma również czym pochwalić się przed miłośnikami dobrego designu. Jest jednym z nielicznych miast z przyznawanym przez UNESCO tytułem miasta designu.

Nie przypadkowo działa tu aż pięć uniwersytetów kształcących w różnych dziedzinach sztuki. Znaleźć więc można tu również galerie i małe sklepiki z designerską odzieżą czy wyposażeniem wnętrz. Również zwykłe sklepy są mocną stroną Berlina. Znajdują się tam liczne galerie handlowe, w których znaleźć można zarówno sklepy drogie czy wręcz ekskluzywne, jak i te będące w zasięgu większości ludzi. W mieście tym znajduje się m.in. słynna galeria Lafayette. A jeśli komuś mało sklepów i ofert w samym Berlinie, to zawsze może udać się do położonego pod miastem Designer Outlet Berlin, gdzie znajdzie kilkadziesiąt markowych sklepów oferujących, jak to w outlecie, towary w...Zbigniew Adamów-Bielkowicz

Wydanie: 10/2020, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail