Europejskie lotniska zagrożone

Sytuacja europejskich lotnisk w wielu przypadkach jest wręcz dramatyczna. W wyniku ograniczeń w ruchu pasażerskim zagrożone niewypłacalnością są aż 193 porty lotnicze na Starym Kontynencie – ostrzega Międzynarodowa Rada Portów Lotniczych (ACI).

rt 2020 10a 28

Zdaniem przedstawicieli ACI, jeśli nie nastąpi do końca roku poprawa w ruchu pasażerskim, to prawie 200 portom lotniczym grozi przerwanie ciągłości działania. Porty zagrożone w najbliższym czasie niewypłacalnością tworzą 277 tys. miejsc pracy i wytwarzają 12,4 mld euro europejskiego PKB. Groźba zamknięcia lotnisk oznacza, że Europa stoi w obliczu załamania się znacznej części swojego systemu transportu lotniczego – chyba że rządy podejmą działania, aby zapewnić wymagane wsparcie. 

Dramatyczne spadki

Z opublikowanych danych wynika, że we wrześniu nastąpił spadek w europejskim ruchu pasażerskim o 73 proc. rok do roku. W rezultacie z punktu widzenia portów lotniczych nastąpiła utrata dodatkowych 172,5 mln pasażerów we...Andrzej Jarczewski

Wydanie: 10/2020, TRANSPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail