Gdzie wypoczniemy w Polsce?

Co do tego, że wielu turystów tego lata znów pozostanie w kraju, raczej nikt nie ma wątpliwości. Gdzie więc będą wypoczywać ci zostający w kraju? Przeanalizował to serwis nocowanie.pl.

rt 2020 10a 20

W 2020 r. turyści o wiele częściej niż do tej pory decydowali się na pozostanie w kraju. Jednym z powodów było zamknięcie granic, co nastąpiło wiosną, ale nie tylko. Niestabilna sytuacja na świecie, wywołana przez COVID-19, spowodowała, że bezpieczniej czuliśmy się w domu. Krajowi wczasowicze postawili więc na urlop w Polsce, rzadziej wybierając tłumne kurorty i duże miasta. Zrezygnowali z nich na rzecz ustronnych miejsc w zaciszu lasu czy nad jeziorem, gdzie można było wypoczywać aktywnie w gronie rodziny, z dala od tłumów. Najprawdopodobniej również w tym roku ten trend się utrzyma. 

Niektóre miejsca zawsze popularne

Cały czas pojawiają się zapytania turystów, którzy mimo pandemii planują swoje urlopy. Widać tu wyraźnie, że Polacy dzielą się na tych kochających góry i tych wolących morze. Dlatego wciąż popularne są województwa małopolskie, dolnośląskie, pomorskie i zachodniopomorskie, gdzie znajdują się najważniejsze kurorty. Na południu największym zainteresowaniem cieszą się Zakopane, Karpacz, Szklarska Poręba i Szczyrk. Z kolei na północy Polski...Katarzyna Stępień

Wydanie: 1/2021, ANALIZA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail