europa

Paszporty covidowe już w połowie czerwca

2021-03-29

Komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton przedstawił w niedzielę założenia programu ogólnoeuropejskich paszportów covidowych, które mają pobudzić wewnątrzwspólnotową turystykę już tego lata.

paszport

 

źr: twitter

Dokument ma być dostępny do połowy czerwca zarówno w formacie cyfrowym, jak i papierowym. Dokument może być potrzebny przy korzystaniu z samolotu lub w przypadku brania udziału w imprezach masowych lub przebywania w niektórych miejscach użyteczności publicznej. W przypadku jego braku wymagany będzie negatywny wynik testu na obecność koronawirusa - podkreślił Breton w wypowiedzi dla stacji RTL LCI.

Zaświadczenie będzie zawierało imię i nazwisko osoby, datę urodzenia oraz informację, czy została zaszczepiona i jaką szczepionką. Urzędnik powiedział również, że znajdzie się tam informacja, czy dana osoba była nosicielem COVID-19 i czy ma przeciwciała, czy nie.

Zaświadczenie będzie dostępny za pomocą kodu QR ze smartfona, jak i w papierowej wersji.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail