Biała flota Wielkich Jezior Mazurskich

Największym armatorem pasażerskim na Mazurach jest Żegluga Mazurska z Giżycka. Dysponuje flotą dwunastu statków pasażerskich, zdolnych ogółem przyjąć na pokład 1137 pasażerów. Lśniące bielą burt, pokładów i nadbudówek, statki ŻM przemierzają w sezonie letnim cały główny szlak żeglowny Wielkich Jezior Mazurskich, operując z portów w Giżycku, Mikołajkach, Rucianem-Nidzie, Węgorzewie i Rynie. Mówi się o nich „biała flota Wielkich Jezior”.

rt 2021 03b 19

 Trzon floty Żeglugi Mazurskiej stanowią duże statki dwupokładowe typu SPJD: „Bełdany”, „Dargin”, „Roś”, „Śniardwy”, „Tałty” i „Wigry”, wyposażone na dolnym pokładzie w wygodne kabiny wraz z barem restauracyjnym i infrastrukturą toaletową, a obszerny, częściowo zadaszony górny pokład stanowi znakomity taras widokowy. Również dwupokładowymi, ale nieco mniejszymi jednostkami są „Kisajno”, „Niegocin” i „Mamry”, także wyposażone w wygodne kabiny z bufetem i infrastrukturą toaletową na dolnym pokładzie oraz częściowo zadaszony taras widokowy na górnym. Najmniejsze jednostki to „motorówki spacerowe” – „Derkacz” i „Kormoran”, dysponujące jednym pokładem z wygodną kabiną dziobową wraz z infrastrukturą toaletową oraz kokpitem widokowym w części rufowej. Całkowicie oddzielną klasę prezentuje katamaran pasażerski „Alicja” – jednopokładowy „tramwaj wodny” z wygodną kabiną, zaopatrzoną w infrastrukturę toaletową w części dziobowej oraz niewielkim tarasem widokowym na rufie. Statkami dowodzą doświadczeni kapitanowie, a profesjonalne załogi dbają o wygodę i bezpieczeństwo pasażerów. Rejsy statkami białej floty Żeglugi Mazurskiej to zarówno wielogodzinne wyprawy do największych ośrodków...Wojciech Marek Darski

Wydanie: 3/2021, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail