świat

530 mln. USD na turystykę w Arabii Saudyjskiej

2021-04-30

Saudyjski Fundusz Rozwoju Turystyki (TDF) we współpracy z Riyad Bank uruchomił w czwartek program „Tourism Partners”. Fundusz będzie dysponował kapitałem wysokości do 2 miliardów SR (530 milionów dolarów), który będzie wspierał rozwój projektów turystycznych w Arabii Saudyjskiej.

KSA

Program jest pierwszym tego rodzaju w królestwie, w którym sektor publiczny i prywatny współpracują w oparciu o indywidualne wskaźniki wydajności z każdej strony, zapewniając najwyższe standardy zarządzania, aby osiągnąć cele programu.

TDF wprowadził w ramach programu trzy produkty, których celem jest zaspokojenie potrzeb finansowych firm różnej wielkości w sektorze prywatnym oraz umożliwienie rozwoju obiektów turystycznych i działalności w kluczowych miejscach w królestwie. Każdy produkt zapewnia finansowanie od 1 mln. SR (ok. 267 tys. $) do ponad 100 mln SR (ok. 2,67 mln $) dla projektów, z opcjami wahającymi się od bezpośredniego wsparcia z TDF do współfinansowania przez Riyad Bank, a także gwarancje do 90 proc. wartości inwestycji.

Program ma umożliwić rozwój do 113 projektów turystycznych w całym Królestwie w 3 kategoriach i skierowanych do 7 miejsc docelowych określonych w Narodowej Strategii Turystyki.


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail