Traveltech

Praca nad odbudową podróży i przywróceniem zaufania podróżnych

2021-06-02

Granice zamykają się i otwierają, w jednym kraju wymagane są testy na obecność wirusa, a w innym nie… Trudno jest czasem zorientować się, co jest potrzebne do odbycia podróży. Dlatego wszyscy musimy mieć solidne źródło informacji na którym możemy polegać.  Jest to powodem, dla którego firma Amadeus niedawno dodała informacje o COVID-19 w CheckMyTrip, naszej aplikacji asystenta podróżny.

its the ideal tool to promote creativity

Teraz podróżni mogą sprawdzić jakie ograniczenia i protokoły dotyczące kraju ich pochodzenia i celu podróży obowiązują i w ramach planu podróży bezpośrednio w aplikacji lub na stronie internetowej, nawet jeśli jeszcze nie zaplanowali podróży. Osoby podróżujące w interesach mogą przeglądać informacje o zasadach wjazdu i wyjazdu, zakazach podróżowania i wymaganiach dotyczących badań, kluczowe informacje o używaniu maseczek na twarz, godziny policyjnej i blokad, wymagań dotyczących zdrowia i dokumentów podróży, środków kwarantanny i powiązanych informacji. Informacje te są dostarczane przez Riskline, światowej klasy firmę zajmującą się analizą ryzyka związanego z podróżami. Zapewniają ocenę ryzyka w kraju i mieście oraz powiadomienia w czasie rzeczywistym, aby spełnić wymagania obowiązku opieki przed podróżą i w jej trakcie.

Około rok temu, kiedy na całym świecie doszło do blokady w wyniku pandemii, nawiązaliśmy współpracę z Riskline, aby zintegrować określone informacje dotyczące COVID-19 w naszych rozwiązaniach do zarządzania ryzykiem dla korporacji. Uważnie śledzą oni rozwój epidemii i przekazujemy klientom informacje w czasie rzeczywistym za pośrednictwem alertów, porad dotyczących podróży, raportów specjalnych i artykułów prezentowanych na bieżąco. Informacje te są również dostępne w naszym wiodącym rozwiązaniu agencyjnym opartym na chmurze, Amadeus Selling Platform Connect oraz w naszym korporacyjnym narzędziu do rezerwacji online, cytric Travel & Expense, dzięki czemu sprzedawcy usług turystycznych mogą z nich korzystać, doradzając podróżnym w sprawach związanych z ich podróżami.

Ponieważ skupiliśmy się na tworzeniu technologii zorientowanej na podróżnych, tak aby zapewnić im wybór, autonomię i wsparcie na wszystkich etapach podróży, nasza firma dążyła do ułatwienia dostępu do niezawodnej, kompleksowej platformy z informacjami. Obejmuje ona ponad 197 krajów, a informacje aktualizowane są codziennie.

Te zmiany to tylko jeden z elementów tego, co nazywamy Bezpiecznym Ekosystemem Podróży – wspieranym przez Amadeus. Nasze badania ponad 15 000 osób często podróżujących na całym świecie pokazują, że ludzie szukają technologii, która pomoże im odbudować pewność siebie w trakcie podróży.

Badanie identyfikuje również punkty „tarcia” w podróży – sytuacje, które według podróżnych technologia może pomóc wyeliminować. Niedawno Air Europa zaczęła korzystać z nowych funkcji zdrowotnych Amadeus Traveller ID, które umożliwiają podróżnym komunikowanie się z linią lotniczą w sprawie ich gotowości do lotu.

Na początku tego roku Star Alliance również zaczął korzystać z Amadeus Traveler ID. Jego bezpieczna, wymiana i weryfikacja danych dotyczących tożsamości bezproblemowo łączy cyfrowy identyfikator pasażera z dowolnym portalem internetowym i biometrycznym we właściwym momencie podróży. W przyszłości pasażerowie Star Alliance będą mogli korzystać ze swojego Traveller ID, aby uzyskać dostęp do istniejących lub nowych lotnisk, na których wdrożono rozwiązanie Star Alliance Biometrics.

Wraz z otwarciem granic i zniesieniem ograniczeń w podróżowaniu może być trudno nadążyć za szybko zmieniającymi się sytuacjami. Ale mając dostęp do właściwych informacji we właściwym czasie, a także inwestując w nowe rozwiązania cyfrowe dla podróżnych, jesteśmy zdeterminowani, aby pomóc w odbudowie sektora podróży.

AMAD1

 Autor: Paweł Rek Dyrektor Sprzedaży, Biura Podróży Biznesowych, Europa Środkowo-Wschodnia, Amadeus

Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail