świat

Maroko otwiera granice od 15 czerwca

2021-06-09

W oparciu o optymistyczne wskaźniki sytuacji epidemiologicznej w Królestwie Maroka i spadek liczby przypadków zakażeń nowym koronawirusem, w szczególności po rozszerzeniu kampanii szczepień w kraju, władze Maroka podejmują stopniowe kroki, aby złagodzić ograniczenia w przemieszczaniu się podróżnych pragnących dostać się na terytorium kraju.

Maroko

Od 15 czerwca 2021 r. będzie możliwe wznowienie międzynarodowych lotów do Maroka, a turyści będą mogli dostać do tego kraju w ramach działań pod hasłem „Morocco Safely". W związku z tym, że przestrzeń powietrzna Królestwa jest nadal zamknięta, loty będą odbywały się na podstawie specjalnych zezwoleń.

Operacja ta zostanie przeprowadzona zgodnie z podejściem łączącym stopniowe otwieranie kraju, które uwzględnia rozwój lokalnej i międzynarodowej sytuacji epidemiologicznej, z utrzymaniem dotychczasowych osiągnięć w powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Polscy turyści mogą wjechać na terytorium Maroka, jeśli posiadają negatywny wynik badania PCR sprzed nie więcej niż 48 godzin od daty wjazdu na terytorium Maroka, nawet gdy dysponują zaświadczeniem o zaszczepieniu.

Rachid Ennaciri, dyrektor Marokańskiej Narodowej Organizacji Turystyki na Polskę i Europę Wschodnią, powiedział: Maroko jest gotowe na przyjęcie polskich turystów w ramach akcji „Morocco Safely". Ponownie będą mogli korzystać z różnorodnych aktywności na świeżym powietrzu, takich jak odkrywanie pustyni, wędrówki po górach Atlasu, wypoczynku na plażach, uprawiania sportów wodnych czy relaksu w otoczeniu malowniczych krajobrazów. Wszystko to będzie się odbywać przy zachowaniu najwyższych standardów sanitarnych i zdrowotnych.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail