badania rynku

Czego Polacy szukali w wyszukiwarce Kiwi.com

2021-09-20

Najnowsze dane rezerwacyjne* z czeskiej wyszukiwarki tanich lotów i podroży Kiwi.com pokazują, że Polacy w czasie tegorocznych wakacji podróżowali znacznie więcej niż rok temu. Letnie rezerwacje wzrosły o 340 proc. w porównaniu z okresem sprzed pandemii. Wśród najczęściej odwiedzanych miast znalazły się Kijów, Lwów, Londyn, Oslo i Mediolan. Pierwszą piątkę uzupełniły inne europejskie destynacje, jak Paryż, Odessa, Sztokholm, Split i Rzym.

kijow

- Tego lata najwięcej rezerwacji z Polski odbyło się w kierunku Ukrainy i Anglii, a także Włoch.  Pozytywnym zjawiskiem jest znaczny wzrost liczby rezerwacji, która niemal przebiła poziom sprzed pandemii. Trzeci tydzień sierpnia był najintensywniejszy pod kątem dokonywanych rezerwacji. Wedle naszych danych najczęściej wyszukiwanymi miastami były Gdańsk, Split oraz Barcelona - mówi Eliška Řezníček Dočkalová, Dyrektor ds. Zarządzania Doświadczeniem Klienta w Kiwi.com.

Najtańsze i najdroższe destynacje

Wśród najatrakcyjniejszych cenowo kierunków tego lata z wylotem z Polski były: Bournemouth w Anglii ze średnią ceną 18 EURO, słowackie Koszyce na poziomie 22 EURO i francuskie La Rochelle za 27 EURO. Za brytyjskie destynacje takie, jak Leeds, Glasgow i Liverpool trzeba było zapłacić około 30 EURO.

Z kolei najdroższymi kierunkami na wakacje w trakcie sezonu letniego były Melbourne (5 153 EURO), Cali (2 951 EURO) i Azory (2 504 EURO).

Z jakim wyprzedzeniem dokonywano rezerwacji?

W porównaniu z poprzednimi latami rezerwacji dokonywano z krótszym wyprzedzeniem.

 - Klienci nadal rezerwują swoje loty z krótszym wyprzedzeniem, średnio 20 dni przed planowanym wylotem w porównaniu do 37 dni w 2020 r. i 32 dni w 2019 r. To potwierdza, że podróżni stawiają na większą elastyczność. Warto wspomnieć, że liczba lotów odwołanych przez linie lotnicze stopniowo spada: latem ubiegłego roku do poziomu 22%, w tym roku do niecałych 3%. - dodaje Dočkalová.

Dokąd Polacy będą podróżować tej jesieni?

Zainteresowanie i zapał Polaków do podróżowania nie słabnie. Potwierdza to liczba aktualnych rezerwacji, która jest niemal trzykrotnie wyższa niż w ubiegłym roku. Polscy podróżni szukają obecnie połączeń do Barcelony, Rzymu, Paryża. Lokalnie najczęściej wyszukiwanymi destynacjami są Warszawa, Gdańsk i Kraków.

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail