przewoźnicy

Air France prezentuje swój najnowszy samolot

2021-10-01

Air France kontynuuje modernizację swojej floty. Linia właśnie otrzymała pierwszy z sześćdziesięciu zamówionych samolotów typu Airbus A220-300.

 AirFrance

Samoloty A220 zastąpią Airbusy A318 i A319, które są aktualnie używane przez Air France na trasach krótkiego i średniego zasięgu – w Europie (m.in., z/do Polski) i na terenie Francji oraz kilka maszyn typu A320. Dzięki wykorzystaniu tych nowoczesnych i wydajnych samolotów, Air France będzie mógł obniżyć koszty eksploatacji o 10%. Nowy nabytek we flocie jest też ucieleśnieniem ambicji przewoźnika pod względem troski o środowisko i zrównoważony rozwój. W porównaniu z poprzednim modelem, maszyna zużywa 20% mniej paliwa i jest 34% cichsza. Od 31 października b.r. pierwszy Airbus rozpocznie rejsowe loty na trasach z Paryża (CDG) do Berlina, Madrytu, Barcelony, Mediolanu i Wenecji.

Po wcześniejszej inwestycji w nowe Airbusy A350, obsługujące trasy długodystansowe, nadszedł czas na modernizację floty średniego i krótkiego zasięgu. 29 września 2021 r. Air France odebrał swojego pierwszego Airbusa A220-300, który podobnie jak pozostałe z zamówionych samolotów tego typu będzie latał na trasach europejskich. Nowe Airbusy będą sukcesywnie zastępować aktualnie eksploatowane maszyny Airbus A318 i A319 oraz część A320. Dostawy A220 będą realizowane do 2025 roku. Oprócz zamówienia obejmującego 60 maszyn A220 przewoźnik posiada także 30 opcji oraz 30 praw zakupu. Jest to największe zlecenie w Airbus ze strony europejskich linii.

Pierwszy Airbus A220 we flocie Air France ochrzczono imieniem „Le Bourget” w hołdzie dla francuskiego miasta, które jest silnie związane z przemysłem lotniczym. Samolot w tradycyjnym malowaniu Air France  ozdobiono dodatkowo historycznym symbolem linii, którym jest uskrzydlony konik morski.

Od 31 października b.r. pierwszy Airbus A220 rozpocznie regularne loty na trasach z Paryża (CDG) do Berlina, Barcelony, Madrytu, Mediolanu (Linate) i Wenecji. W najbliższym sezonie zimowym 2021-22 samolot będzie stopniowo obsługiwać koleje trasy - do Bolonii, Rzymu, Lizbony i Kopenhagi.

Airbus A220-300 w barwach Air France zabierze na pokład 148 pasażerów. Dzięki konfiguracji siedzeń 3+2 (w sumie 5 foteli w każdym rzędzie), 80% pasażerów będzie zajmowało preferowane miejsca przy oknie lub przy przejściu. W obu kabinach – ekonomicznej i biznes podróżni będą mogli korzystać z pokładowego Wi-Fi na własnych urządzeniach mobilnych, dzięki systemowi Air France Connect.

Samolot jest wyposażony w skórzane, ergonomiczne fotele. Każdy z nich posiada wyjątkowo szerokie (48 cm), komfortowe siedzisko, a jego oparcie odchyla się do 118 stopni. Dodatkowy komfort podróży zapewniają regulowany zagłówek, szeroki solidny stolik, uchwyt na kubek oraz kieszeń do przechowywania podręcznych przedmiotów. Całości dopełniają porty USB typu A i C oraz zintegrowany z oparciem uchwyt na tablet lub smartfon – do wygodniejszego korzystania z pokładowego Wi-Fi.

Przestronna i jasna kabina została zaprojektowana w kolorach Air France – odcieniach niebieskiego i bieli z odrobiną czerwieni, tworząc eleganckie, świeże wnętrze. Całość uzupełniają wykładziny dywanowe w geometryczny wzór w jodełkę, który nawiązuje do emblematycznego świata paryskich apartamentów inspirowanych wzornictwem Haussmanna. Duże panoramiczne okna zapewniają naturalne światło w czasie podróży.  W kabinie zastosowano specjalne oświetlenie, które dostosowuje się w zależności od pory dnia i sytuacji, zapewniając silniejsze światło podczas wejścia i wyjścia z samolotu oraz przyjemny, ciepły nastrój podczas lotu. Pasażerowie mają do dyspozycji pojemne, łatwo dostępne schowki bagażowe oraz szczególnie szerokie przejście między fotelami, które ułatwia poruszanie się po samolocie.

Powietrze w kabinie jest wymieniane co 3 minuty, a system wentylacyjny samolotu jest wyposażony w specjalne filtry HEPA, który pozwala wyeliminować 99,9% cząsteczek wirusów.


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail