przewoźnicy

Wizz Air otwiera bazę w Wenecji

2021-10-07

Wizz Air, ogłasza otwarcie swojej siódmej włoskiej bazy na lotnisku Marco Polo w Wenecji.

 venice 5090764 1280

Dzięki dwóm samolotom typu Airbus A321neo na jednym z najważniejszych włoskich rynków lotniczych, a także dzięki uruchomieniu 4 nowych połączeń krajowych i 12 międzynarodowych do 9 krajów, Wizz Air stale rozwija swoją włoską ofertę, aby zapewnić pasażerom szeroką gamę miejsc docelowych. Bilety dostępne są już w sprzedaży na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem mobilnej aplikacji.

Wizz Air rozpoczął loty do Włoch w 2004 roku i od tego czasu przewiózł ponad 40 milionów pasażerów do i z Włoch na ponad 200 trasach. Wizz Air dokłada wszelkich starań, aby nadal rozwijać swoją siatkę połączeń i umożliwiać podróże w jak najniższych taryfach coraz większej liczbie osób.

Utworzenie w Wenecji najnowszej, 7. bazy Wizz Air we Włoszech, poprzedzone uruchomieniem baz w sześciu innych włoskich miastach: Mediolanie (Malpensa), Katanii, Palermo, Bari, Neapolu i Rzymie (Fiumicino) w ciągu zaledwie jednego roku, stanowi zaangażowanie linii Wizz Air we włoski rynek.

Otwarcie nowej bazy w Wenecji nie tylko przyniesie większy wzrost gospodarczy w regionie, ale także przyczyni się do stworzenia ponad 70 nowych, bezpośrednich miejsc pracy w linii lotniczej i ponad 800 miejsc pracy w powiązanych branżach. 2 samoloty typu Airbus A321neo będą obsługiwać operacje na 16 trasach do Cagliari, Neapolu, Lamezia Terme, Lampedusy, Casablanki, Reykjaviku, Mykonos, Santorini, Fuerteventury, Teneryfy, Palmy, Tallina, Londynu Luton, Tel Awiwu, Pragi i Sharm el Szejk. Bogata siatka połączeń Wizz Air z Wenecji, będzie wspierać lokalną turystykę, dostarczyć więcej kapitału do regionu, a także łączyć Wenecję z 3 nowymi i ekscytującymi, obecnie nieobsługiwanymi miejscami docelowymi, takimi jak Reykjavik, Tallin i Fuerteventura. Wizz Air obsługuje już 10 połączeń z lotniska Marco Polo w Wenecji do Katanii, Tirany, Kiszyniowa, Skopje, Bukaresztu, Kluż-Napoki, Jassy, ​​Timisoary, Sankt Petersburga i Kijowa Zhulyany.


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail