BESKIDY I ŚLĄSK CIESZYŃSKI – turystyka przez cały rok

Trzeba przyznać, że naturalny potencjał tej części Polski do turystyki aktywnej jest imponujący. Mamy tu rzeki nadające się na spływy, skały Jury Krakowsko-Częstochowskiej z licznymi drogami wspinaczkowymi. Jest wreszcie Beskid Śląski, Żywiecki i zachodnia część Beskidu Małego z takimi ośrodkami turystycznymi jak Szczyrk, Bielsko-Biała czy Korbielów albo położony po sąsiedzku Śląsk Cieszyński z Wisłą, Ustroniem i Istebną oraz Brenną – miejsca wręcz stworzone do turystyki. Do tego ich naturalne walory zostały obudowane infrastrukturą turystyczną i siecią usług. W efekcie uzyskano obszar oferujący praktycznie kompleksowy, całoroczny produkt turystyczny dla wielu różnych grup turystów. Znajdą tu dla siebie miejsce amatorzy, uprawiający różne aktywności okazjonalnie (np. wypoczywając w Beskidach), jak również ci bardziej ambitni, aż po szukających poważniejszych wyzwań. 

r12rt 544459 915872

NARCIARSKI RAJ

Choć dziś mamy w Polsce sporo rozmaitych ośrodków narciarskich, to jednak są marki, które nawet na tle takiej konkurencji już samą swą nazwą wywołują uśmiech na twarzy wielu narciarzy. Należą do nich Wisła i Szczyrk. Drugi z wymienionych ośrodków trzydzieści lat temu należał do ścisłej polskiej czołówki miejsc, gdzie można było pojeździć na nartach. Wprawdzie pod koniec lat osiemdziesiątych gwiazda Szczyrku nieco przygasła, jednak dziś znów należy do najlepszych miejsc w kraju, jeśli chodzi o możliwości jazdy na nartach lub desce. Do dyspozycji narciarzy są tu liczne wyciągi i kolejki od kabinowych po orczyki. Również tutejsze trasy narciarskie należą do najdłuższych w Polsce. Wszystko to, pomimo działania w mieście i najbliższej okolicy kilku operatorów, spięte jest kilkakrotny wspólnym karnetem. Do tego zimą jeżdżą tam (w Polsce wciąż niebędące standardem) skibusy. Również sąsiadująca przez przełęcz Wisła rozwinęła się wspaniale jako ośrodek narciarski. I chodzi nie tylko o skoki narciarskie. Do dyspozycji narciarzy jest tu cały szereg wyciągów. Zwolennicy spokojnego przemieszczania się na nartach znajdą zarówno w Szczyrku, jak i w Wiśle nie tylko wypożyczalnie sprzętu do biegania na nartach, ale także przygotowane trasy biegowe. Kolejną grupą narciarzy, którzy chętnie i licznie zjeżdżają w tę część Beskidów, są uprawiający narciarstwo skitourowe. Ta forma narciarstwa zyskuje w Polsce coraz liczniejszą grupę zwolenników. Podchodzenie i zjeżdżanie z wykorzystaniem odpowiednich zestawów narciarskich daje naprawdę wiele radości. Doskonałe...ZBIGNIEW ADAMÓW-BIELKOWICZ

Wydanie: 12/2021, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail