Najpopularniejsze jarmarki adwentowe w Europie

Adwent to w Europie sezon na jarmarki, które mają wielowiekową tradycję. Pracownicy wyszukiwarki apartamentów i domów wakacyjnych Holidu postanowili sprawdzić, które miasto można uznać za stolicę jarmarków. Tworząc zestawienie, uwzględniono liczbę wyszukiwań danego miasta w Google, liczbę hashtagów na Instagramie i liczbę jarmarków bożonarodzeniowych w danym mieście. I choć różne obostrzenia w poszczególnych miastach co najmniej utrudniają ich odwiedzenie, a w niektórych je całkiem odwołano, to może będzie to choć wskazówka na przyszły rok.

r12rt 876205 995708

1. WIEDEŃ

 Co zaskakujące, na pierwszym miejscu nie znalazło się niemieckie miasto, ale Wiedeń, stolica Austrii. O pierwszym Christkindlmarkt słyszano w Wiedniu już w 1298 r. i ta tradycja jest wciąż bardzo popularna. Najsłynniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Wiedniu odbywa się na Rathausplatz. Artystyczna zimowa kraina czarów znajduje się przed imponującym neogotyckim ratuszem. W związku z obecną sytuacją pandemiczną rząd federalny Austrii ogłosił tymczasowy lockdown dla całej Austrii (stan na 9 grudnia 2021 r.). 

2. BERLIN

Na drugim miejscu znajduje się stolica Niemiec – Berlin. Pierwszy jarmark bożonarodzeniowy w tym mieście został zorganizowany w 1530 r. i odbył się w Alt-Berlin, dzielnicy Berlina Mitte. Dziś w Berlinie jest ponad 80 jarmarków bożonarodzeniowych, tak więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jarmarki bożonarodzeniowe w Berlinie odbywają się w tym roku w reżimie 2G (wstęp tylko dla osób zaszczepionych lub ozdrowieńców). Najpopularniejsze jarmarki adwentowe w Europie Adwent to w Europie sezon na jarmarki, które mają wielowiekową...


Wydanie: 12/2021, ŚWIAT BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail