GDZIE BYLIŚMY NA FERIACH?

Choć sezon zimowy właściwie dopiero dobiega końca, to jednak jego główną część podsumowała wyszukiwarka ubezpieczeń rankomat.pl. I okazuje się, że podróżowaliśmy prawie jak przed pandemią.

r202203rt 410183 897197

Spojrzenie na okres ferii, nie zaś na cały sezon zimowy, ma w tym roku o tyle sens, że został on pod koniec przerwany rosyjską agresją na Ukrainę, co niewątpliwie mogło wypaczyć zachowania turystów w tym końcowym okresie. Ponieważ świadomość potrzeby ubezpieczeń turystycznych w ostatnich latach znacznie w Polsce wzrosła, więc wzrosła również reprezentatywność zestawień dokonywanych właśnie na podstawie polis. Eksperci wyszukiwarki rankomat.pl przeanalizowali wyjazdy Polaków w okresie ferii w sezonie 2021/2022. Pod uwagę wzięto kalkulacje wszystkich klientów wyjeżdżających za granicę w okresie od grudnia 2021 r. do lutego 2022 r. 

ZNÓW SZUSUJEMY WE WŁOSZECH

W poprzednich latach to właśnie Półwysep Apeniński był najchętniej wybieranym zimowym kierunkiem Polaków. Pandemia postawiła wszystko na głowie i rok temu najczęściej Polacy wyjeżdżali do Szwajcarii, która nie wprowadzała żadnych ograniczeń. W tym roku sytuacja wróciła już do normy. 15 proc. klientów rankomat.pl jako kierunek swojego wyjazdu wskazało Włochy. Na podium znalazły się jeszcze Austria z 9 proc. wskazań i Hiszpania, dokąd wyjechało 7 proc. Co ciekawe, zarówno Austria, jak i Włochy przez znaczną część sezonu stosowały mocne ograniczenia dla odwiedzających – konieczność okazania zaświadczenia o szczepieniu lub wyzdrowieniu oraz dodatkowo negatywnego wyniku testu. Niezaszczepieni kierowani byli na kwarantannę, a na stokach wymagano Unijnego Certyfikatu COVID. Stopniowe znoszenie ograniczeń sprawiło, że w tym sezonie, w przeciwieństwie do ubiegłego roku, znalazły się w grze kierunki pozaeuropejskie. 6 proc. klientów porównywarki...


Wydanie: 3/2022, ANALIZA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail