Co planują Europejczycy

Europejska Komisja ds. Podróży przeprowadziła badanie mające na celu sprawdzenie planów urlopowych Europejczyków.

r202204rt 619554 722972

Pomimo niepewności spowodowanej rosyjską inwazją na Ukrainę i trwającym zagrożeniem COVID-19 chęć podróży w Europie jest silna. Trzech na czterech Europejczyków zamierza odbyć podróż w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Za najbardziej pożądane, co nie jest zaskoczeniem, mieszkańcy naszego kontynentu uważają kierunki śródziemnomorskie. Jest to zgodne z wynikami najnowszych badań „Monitoring Sentiment for Domestic and Intra-European Travel – Wave 11” przeprowadzonych przez ETC, które dostarczyło informacji na temat krótkoterminowych zamiarów i preferencji mieszkańców Europy co do podróży podczas pandemii COVID-19. – Nasz raport pokazuje, że zaufanie Europejczyków do podróżowania rośnie. Nowe niewiadome na horyzoncie, a mianowicie trwający konflikt w Ukrainie i rosnące koszty życia, stawiają nowe wyzwania przed branżą turystyczną. Jednak ETC z zadowoleniem zauważa, że pomimo tych elementów wprowadzających niepewność apetyt na podróże wciąż rośnie, a europejski sektor turystyczny wydaje się odporny na zawirowania – skomentował wyniki badania Luís Araújo, prezes ETC. 

LATO Z PODRÓŻAMI

Wraz ze zbliżającym się sezonem letnim coraz większa część Europejczyków (77 proc.) deklaruje chęć odbycia podróży w okresie między kwietniem a wrześniem. Ponad połowa z nich (56 proc.) planuje odwiedzić inny kraj europejski, a 31 proc. wybiera podróże krajowe. Na wszystkich analizowanych rynkach respondenci z Włoch, Hiszpanii, Polski, Wielkiej Brytanii i Niemiec wykazują największy optymizm co...ANDRZEJ JARCZEWSKI

Wydanie: 4/2022, RAPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail