badania rynku

Turystyka podnosi się szybciej niż oczekiwano

2022-06-08

Odzyskiwanie dawnego poziomu ruchu turystycznego nabiera tempa wraz ze znoszeniem kolejnych ograniczeń - wynika z danych UNWTO.

people 5594462 1920

Jak wynika z najnowszych danych UNWTO turystyka odradza się w szybkim tempie. W pierwszym kwartale 2022 r. odnotowano prawie trzy razy więcej międzynarodowych przyjazdów niż w tym samym okresie 2021 r.. Jeśli chodzi o turysytkę międzynarodową liderem okazuje się Europa.  Według najnowszego Światowego Barometru Turystyki UNWTO, turystyka międzynarodowa w okresie styczeń-marzec 2022 odnotowała wzrost o 182% licząc rok do roku, a miejsca docelowe na całym świecie przyjęły szacunkowo 117 milionów zagranicznych turystów  w porównaniu do 41 milionów w pierwszym kwartale 2021 r. Z dodatkowych 76 milionów międzynarodowych przyjazdów w ciągu pierwszych trzech miesięcy, około 47 milionów odnotowano w marcu, co pokazuje, że ożywienie nabiera tempa.

Europa i Ameryki przodują w dynamice wzrostu. Dane UNWTO pokazują, że w pierwszym kwartale 2022 r. Europa przyjęła prawie czterokrotnie więcej przyjazdów międzynarodowych (+280%) niż w pierwszym kwartale 2021 r., a wyniki były napędzane silnym popytem wewnątrz regionalnym. W obu Amerykach liczba przyjazdów wzrosła ponad dwukrotnie (+117%) w ciągu tych samych trzech miesięcy. Jednak przyjazdy do Europy i obu Ameryk wciąż były na poziomach odpowiednio 43% i 46% w stosunku do wyników z 2019 roku. Więcej danych w czerwcowym numerze Rynku Turystycznego.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail