Zwycięzcy NYX Hotel – Art Lives Here

Ruszają rezydencje artystyczne w NYX Hotel Warsaw. Z ponad 120 zgłoszeń nadesłanych na konkurs „NYX Hotels – Art Lives Here” jury właśnie wybrało trzy, których autorzy spędzą trzy tygodnie w hotelu, tworząc dzieła inspirowane tematyką miasta.

r202207rt 961703 388684

 Czwartego finalistę jeszcze w lipcu wyłonią internauci, a najlepsze prace wzbogacą kolekcję sztuki nowoczesnej NYX Hotel Warsaw. Na konkurs „NYX Hotels – Art Lives Here” spłynęło łącznie ponad 120 zgłoszeń i około 500 prac. Nadesłali je artyści z różnych stron świata – oprócz Polski, także z Litwy, Czech, Rumunii czy Izraela. – Poziom nadesłanych prac był wysoki i cieszy nas fakt, że tak kreatywni artyści zgłosili się do konkursu. Członkowie jury najpierw zapoznali się z pracami indywidualnie, a następnie w NYX Hotel Warsaw odbyły się kilkugodzinne obrady, podczas których wyłoniono trzech laureatów – opowiada Jacek Sosnowski, kurator kolekcji sztuki w NYX Hotel Warsaw i przewodniczący jury. Pierwszy z finalistów konkursu zagości w NYX Hotel Warsaw z początkiem sierpnia i przez trzy tygodnie otrzyma tu wszelkie wsparcie do artystycznej pracy – bezpłatny pobyt, wyżywienie, nieograniczony dostęp do pracowni, wsparcie mentorów. Alex Mirutziu – to pochodzący z Rumunii artysta, który w swojej twórczości opiera się na wykorzystaniu wielu mediów. Jego twórczość to często mieszanka różnych nurtów i aktywności. Obejmuje m.in. filmy, zdjęcia, rysunki, rzeźby, instalacje, poezję czy performance. Artysta prowadził wykłady w Londynie, Estonii, Sztokholmie i Tel Awiwie. Swoje prace pokazywał m.in. w Power Plant w Toronto, Budapeszcie, w Centrum Sztuki Współczesnej, Muzeum Narodowym czy Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Laure Catugier – pochodzi z Francji, a mieszka i pracuje w Berlinie. Z wykształcenia architektka. W swoich pracach operuje geometrycznym językiem modernizmu. Eksploruje tematykę funkcjonalności modernistycznej architektury i przestrzeni miejskich. Jest laureatką International Celeste Prize, a także stypendiów Goldrausch Künstlerinnenprojekt w Berlinie, Instytutu Pileckiego w Warszawie i Stiftung Kunstfonds w Bonn. Jej prace były wystawiane m.in. w Tel Awiwie, Seulu, Kairze, Madrycie, Warszawie i Tuluzie. Dima Mykytenko – to artysta wizualny pochodzący z Ukrainy. Mimo że pracuje w wielu różnych formach artystycznych, obejmujących rysunek, pirografię, instalację i wideo, to malarstwo traktuje jako centralny element swojej twórczości. W swoich pracach Dima kieruje się zasadami geometrii organicznej. Artysta dał się poznać w obrębie europejskiej sceny post-graffiti ze swoich eksperymentów site-specific mających na celu zbadanie interakcji między abstrakcyjnym kształtem a otoczeniem. 


Wydanie: 7/2022, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 




Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.



Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail