GOŁDAP – mazurskie uzdrowisko

Część Mazur położona najbardziej na północ naszego kraju wciąż czeka na odkrycie. Oferta tego regionu jest nie tylko różnorodna, ale i całoroczna, co w naszym klimacie stanowi nie lada atut.

r202207rt 367495 448627

Mazury Garbate, jak sama nazwa wskazuje, mają wyjątkowo urozmaiconą rzeźbę i krajobraz. Szeskie Wzgórza, znajdujące się koło Gołdapi, należą do najwyższych wzniesień w tej części Polski. Góra Szeska jest trzecim najwyższym wzniesieniem w pasie pojezierzy (po Wieżycy i Dylewskiej Górze) i najwyższym na pojezierzu Mazurskim. Wszystko to w oprawie dwóch puszcz: Rominckiej i Boreckiej, które są prawdziwymi przyrodniczymi perełkami. Choć Puszcza Romincka po II wojnie została przecięta granicą i tylko jej część znajduje się po polskiej stronie, reszta zaś na terenie Obwodu Kaliningradzkiego, to jej obszar i tak jest rozległy i interesujący. 

PÓŁNOCNE UZDROWISKO

Gołdap jest miastem należącym do sieci Cittaslow. Gwarantuje więc spokój i relaks. Szczyci się też tym, że jest to jeden z początkowych punktów Unii Europejskiej. Miasto ma również status uzdrowiska. Walory uzdrowiskowe są dużym atutem Gołdapi i jej okolic. Dzięki temu poza typową dla pojezierza ofertą, turyści znajdą tu obiekty umożliwiające nie tylko poratowanie zdrowia, ale także relaks. Do tego uzdrowisko jest atrakcyjne praktycznie przez cały rok. Pobyt w Gołdapi zaleca się m.in. osobom z otyłością, osteoporozą, chorobami układu krążenia, górnych i dolnych dróg oddechowych czy niedomaganiami pourazowymi. Tutejsze warunki sprzyjają także leczeniu chorób kobiecych. Na szukających zdrowia czekają tu pijalnia wód mineralnych i leczniczych z grotą solną oraz tężnie solankowe wybudowane w 2014 r. Te ostatnie mają 220 m długości i są pod tym względem czwartymi tężniami w Polsce. Do tego położone są wyjątkowo malowniczo w pobliżu jeziora. Oferta...ANNA SIENKIEWICZ

Wydanie: 7/2022, PREZENTUJEMY POLSKIE REGIONY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail