Całoroczne wakacje

Koniec lata nie oznacza, że chętni nie mogą nadal wypoczywać nad morzem, korzystając z wszelkich uroków najcieplejszej pory roku. Wystarczy udać się na Gran Canarię – największą z Wysp Kanaryjskich. Szczególnie atrakcyjne może to być dla rodzin z małymi dziećmi.

r202208rt 920479 581574

Wymienianie wszystkich zalet Gran Canarii trwałoby dość długo. Jedną z największych jest to, że jest kierunkiem całorocznym, i to dosłownie. To znaczy, że latem nie jest tam zbyt gorąco (jak bywa na wielu całorocznych kierunkach), a zimą panuje tam z naszego punktu widzenia regularne lato. Zwłaszcza w południowej, nieco cieplejszej i mającej ładniejszą pogodę części wyspy. Ten rewelacyjny klimat oprawiony jest doskonałą infrastrukturą i usługami na wysokim poziomie. Dlatego wśród różnych grup turystów, którzy powinni być szczególnie zadowoleni z wypoczynku na tej wyspie, są rodziny z dziećmi. Jak wiadomo, jest to grupa, z jednej strony, atrakcyjna, bo wydająca zwykle więcej pieniędzy, z drugiej – bardzo wymagająca. Wielu turystów, którzy sami mieliby mniejsze oczekiwania, w podróży z dziećmi stają się bardzo wymagający. Jednak w przypadku Gran Canarii raczej nie będą mieli powodu do narzekania. 

W POSZUKIWANIU LATA

Okres jesieni wyda się szczególnie interesujący, jeśli chodzi o wypoczynek z małymi dziećmi. Te w wieku szkolnym wróciły do klas i nauki, co znacznie ogranicza mobilność ich rodzin. Jednak młodsze dzieci mogą w każdej chwili wybrać się z rodzicami, by zamienić jesienną czy zimową pluchę na słońce, lato i liczne atrakcje. Zresztą dla starszych dzieci, które nie chcą opuszczać szkoły (czy raczej rodzice im nie pozwolą), zawsze jest możliwość wyjazdu na Gran Canarię zimą w czasie ferii szkolnych. Takie podróże poza sezonem letnim mają jeszcze tę zaletę, że jest tam mniej turystów i można jeszcze lepiej korzystać z licznych atrakcji. Dzięki 60 km linii brzegowej nie ma kłopotów z wyborem plaży. Wyspa oferuje ich znacznie więcej, niż można odkryć podczas jednego urlopu – od wydm Maspalomas po czarny piasek Arguineguin, ulubione przez surferów i windsurferów Pozo Izquierdo i miejską...ZBIGNIEW ADAMÓW-BIELKOWICZ

Wydanie: 8/2022, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail