przewoźnicy

flydubai rozszerzają siatkę swoich połączeń na 113 portów lotniczych w 53 krajach

2022-11-15

Linie lotnicze z siedzibą w Dubaju dodały sześć portów lotniczych do swojej siatki połączeń, uruchamiając loty do Cagliari, Korfu, Hofuf, Krabi, Mediolanu i Pattaya.

Dubai Skyline

Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie, 15 listopada 2022 r.: Linie lotnicze flydubai z siedzibą w Dubaju, ogłosiły rozpoczęcie lotów do kolejnych sześciu miejsc, ponieważ kontynuują rozwój swojej siatki połączeń. Obejmuje to uruchomienie lotów do Cagliari, Korfu, Krabi, Mediolanu i Pattaya od 2023 roku, jak również wznowienie lotów do Hofuf od 24 listopada 2022 roku, a przeloty można rezerwować na stronie flydubai.com.

Od początku 2022 roku flydubai uruchomiły loty do ponad 20 portów lotniczych, w tym do Pizy i Katanii we Włoszech, Osz w Kirgistanie oraz Samarkandy i Namanganu w Uzbekistanie. Dzięki dodaniu tych sześciu relacji siatka połączeń flydubai powiększy się do 113 lokalizacji w 53 krajach. Jest to znaczący krok naprzód, ponieważ będzie to największa liczba miejsc obsługiwanych przez tego przewoźnika od początku jego działalności.

Komentując rozszerzenie siatki połączeń, Ghaith Al Ghaith, prezes zarządu flydubai, stwierdził: „Jestem bardzo dumny, że nasza sieć wciąż się rozwija. Sektor lotniczy w Dubaju szybko się odbudował, a zwinność działania w połączeniu z silnym modelem biznesowym pozwoliła nam na rozwój działalności i osiągnięcie tego znaczącego kamienia milowego. Dysponując 113 lotniskami docelowymi, do których obecnie można rezerwować przeloty, z przyjemnością zaoferujemy pasażerom więcej opcji podróży w ramach naszej stale zwiększanej siatki połączeń”.

Ze swojej siedziby w Dubaju, flydubai stworzyły siatkę połączeń do 113 portów lotniczych w 53 krajach w Afryce, Azji Środkowej, na Kaukazie, w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej, w regionie Rady Krajów Zatoki Perskiej (GCC) i na Bliskim Wschodzie oraz na Subkontynencie Indyjskim. Przewoźnik operuje jedną z najmłodszych flot lotniczych na świecie złożoną z 68 samolotów Boeing 737.

Dubaj jest jedną z najbardziej atrakcyjnych destynacji odwiedzanych przez turystów – przyciąga pięknymi plażami, niesamowitymi wydmami, wspaniałą architekturą i kalendarzem tętniących życiem imprez, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Komentując uruchomienie lotów do tych lokalizacji, Jeyhun Efendi, Senior Vice President, Commercial Operations and E-commerce we flydubai, powiedział: „Z przyjemnością ogłaszamy uruchomienie całorocznych lotów do Mediolanu we Włoszech oraz sezonowych lotów letnich do Korfu w Grecji i Cagliari we Włoszech. Cieszymy się, że nasza sieć w Europie się rozwija i obsługuje aż pięć miejsc we Włoszech. Przez lata nieustannie obserwowaliśmy rosnące zapotrzebowanie na loty do i z tego regionu i nie możemy się już doczekać, aby zapewnić naszym pasażerom wyjątkowe wrażenia z podróży".

Krabi i Pattaya w Tajlandii są popularnymi miejscami urlopów wybieranymi zarówno przez plażowiczów, jak i miłośników przygód. Krabi oferuje piękne plaże, malownicze wapienne klify i gęste lasy namorzynowe, zaś Pattaya wyróżnia się kurortami i hotelami z widokiem na tętniącą życiem zatokę Pattaya.

Sudhir Sreedharan, Senior Vice President, Commercial Operations (UAE, GCC, Indian Subcontinent and Africa) we flydubai, dodał: „Jesteśmy zachwyceni mogąc zaoferować naszym pasażerom więcej opcji podróży dzięki naszym nowym rejsom do Krabi i Pattaya. Tajlandia zawsze była popularnym kierunkiem, szczególnie wśród pasażerów z krajów GCC, WNP i Europy. Dodanie tych dwóch lokalizacji potwierdza nasze zaangażowanie w obsługę niezagospodarowanych miejsc i nie możemy się już doczekać, aby powitać naszych pasażerów na pokładzie".

Ponadto linia wznowi połączenie do Hofuf w Arabii Saudyjskiej od 24 listopada 2022 roku oferując dwa loty tygodniowo.

Szczegółowe informacje o lotach do sześciu miejsc docelowych

Loty będą realizowane z Terminali 2 i 3 lotniska Dubai International (DXB). Emirates będą korzystać z codeshare na tych trasach, oferując pasażerom więcej opcji połączeń przez międzynarodowy hub lotniczy w Dubaju.

 

Data uruchomienia

Numer lotu

Wylot z

Przylot do

Częstotliwość

24 listopada 2022

FZ 835/836

 

Terminal 2, DXB

Hofuf, Arabia Saudyjska (HOF)

2 loty tygodniowo

20 stycznia 2023

 

FZ 1445/1446              FZ 1447/1448

Terminal 3, DXB

Pattaya, Tajlandia (UTP)

7 lotów tygodniowo

20 stycznia 2023

 

FZ 1463/1464

FZ 1481/1482

Terminal 3, DXB

Krabi, Tajlandia (KBV)

7 lotów tygodniowo

10 marca 2023

FZ 1571/1572

Terminal 3, DXB

Mediolan Bergamo, Włochy (BGY)

5 zwiększane do 7 lotów tygodniowo

22 czerwca 2023

FZ 1507/1508

Terminal 3, DXB

Cagliari, Sardynia (CAG)

3 loty tygodniowo

24 czerwca 2023

FZ 1077/1078

Terminal 3, DXB

Korfu, Grecja (CFU)

2 loty tygodniowo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przeloty można rezerwować na stronie flydubai.com, przez oficjalną aplikację flydubai App, telefonicznie przez Call Centre w Dubaju pod numerem (+971) 600 54 44 45, oraz w biurach podróży flydubai lub z nami współpracujących.


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail