przewoźnicy

Wizz Air dołącza do Alliance for Zero-Emission Aviation

2022-11-18

Wizz Air ogłasza, że przystąpiła do Alliance for Zero-Emission Aviation (AZEA), inicjatywy uruchomionej przez Komisję Europejską, aby ułatwiać wprowadzenie zrównoważonych samolotów nowej generacji.

 wizz air a321 1 5d2a91cc

14 listopada Wizz Air dołączył do publicznych i prywatnych partnerów Zgromadzenia Ogólnego prowadzonego przez EUROCONTROL pod przewodnictwem Dyrekcji Generalnej ds. Przemysłu Obronnego i Przestrzeni Kosmicznej (DEFIS) Komisji Europejskiej.

Wizz Air dołącza do AZEA wraz z wieloma publicznymi i prywatnymi podmiotami z branży zjednoczonych wspólną misją dekarbonizacji sektora lotniczego poprzez działania na rzecz ułatwienia komercjalizacji samolotów elektrycznych i napędzanych wodorem. W tym celu, członkowie AZEA będą wspólnie pracować, aby rozpoznać ograniczenia dla rozwoju samolotów bezemisyjnych, opracować zalecenia i plan działania w celu znalezienia rozwiązań, a także promować projekty inwestycyjne.

W ramach AZEA, Wizz Air będzie dzielić się informacjami i opiniami z perspektywy ultraniskokosztowych przewoźników, którzy stanowią dobrze przygotowaną grupę, aby przewodzić zmianie w kierunku bardziej zrównoważonego przemysłu lotniczego uwzględniając wysoki współczynnik obłożenia miejsc i obciążenia, niskie zużycie paliwa oraz nowoczesną flotę, w efekcie mogąc osiągnąć znacznie niższy ślad węglowy na pasażera/kilometr w porównaniu z innymi liniami. Udział w spotkaniach AZEA umożliwi Wizz Air zgłębienie wiedzy na temat pozytywnego wpływu wykorzystania bezemisyjnych samolotów napędzanych wodorem w modelu biznesowym, by docelowo ostatecznie wyeliminować wpływ branży na klimat.

Dołączenie do AZEA to kolejny dowód zaangażowania Wizz Air w zrównoważony rozwój, który wspiera cel, jakim jest zmniejszenie intensywności emisji dwutlenku węgla na pasażerokilometr o 25% do 2030 r. Najnowocześniejsze technologie, takie jak wodór, odegrają kluczową rolę w rozwoju długoterminowej długoterminowej strategii zrównoważonego rozwoju.

 


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail